Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Yabancı Diller > Almanca > Mide Şişkinliğinin sebebi ve mide şişkinligine ne iyi gelir


Mide Şişkinliğinin sebebi ve mide şişkinligine ne iyi gelir
Tarih 06/03/2013 05:40 Yazar Onur Okuyanlar 2066   Sayfa Numarası 4171
Print Pdf RSS
Mide Şişkinliğine Ne iyi Gelir

Miğde Tanımı yemek yenmesinin üzerinden uzun süre geçtiği halde, mide de bir kütle hissi ve karın derisinin sanki bir davul derisi gibi gerginleşmesidir.


Nedenleri

dişler tarafından iyice öğütülmemiş gıdayı ye­mek, yani çiğneyerek yemek yeme yerine, yutarak yemek yeme, mide ve bağırsaklarda birikmiş olan gaz. mide salgı bezlerinin y eteri kadar çalışmaması, gıda alındıktan sonra hemen dinlen­meye çekilmek gibi nedenler sıralanabilir.

Öneri
Bir çay, fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı enginar yaprağı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek­lendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere bi­rer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmışbir çay kaşığı geven katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fin­canı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı mercan­köşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı huş ağacı tomurcuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bir çorba kaşığı limon suyu ile bir çay kaşığı lavanta yağı iyice karıştırıldıktan sonra içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı­ğı havlıcan katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ka­tılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında eğir kökü katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak ıçm ıçı kaynar su tlolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün­de iki kez birer çay fincanı içilir.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama