İnsan'ların en eski kabusu kıyamet korkusu
13/07/2011 03:42 - Onur
www.aybilgi.net insan oğlunun korkusu kıyametSon yıllarda büyük artış gösteren doğal afetler,Ortadoğu'da patlayan karışıklık ve karmaşa insanoğlunun dünyadaki en eski kâbusunu tetikledi: Kıyamet!

En eski dinlerden başlayan, Musevilik, Hıristiyanlık ve İslam'da önemli yer tutan 'kıyamet' inancına göre, dünya bir gün ateşle, suyla ve dehşetengiz felaketlerle yok olacaktır.

Tek Tanrılı dinlerin tümü bunu insanlar arasındaki düzenin bozulmasına, adaletin çökmesine, ahlaksızlığın artmasına bağlarlar. Tanrı, dinden imandan çıkan ve canavara dönüşen insanları cezalandırmak için dünyayı tümden yok edecektir.

Bütün tek tanrılı dinlerde, kıyametten önce çok büyük bir din savaşının kopacağı inancı hâkimdir. Bugünkü gelişmeler ve Libya operasyonun din savaşına dönüşme tehlikesiyle birlikte 'kıyamet yakın' diyenlerin sesleri daha gür çıkıyor. Ortadoğu’nun geneline baktığımızda çatışmaların olağan görüntüleri bile kıyameti hatırlatacak dehşette: Pazarda tepelerine düşen bombalarla masum insanlar ölüyor, kuyular yanıyor, Kızılhaç arabasından açılan ateşle ABD'li askerler vuruluyor, canlı bombalar kendilerini düşmanın üstüne atıyor. Her yerden kan, barut ve alevler yükseliyor.

Bölgenin en kilit ülkelerinden İsrail, aslında bir şifrenin de temsilciliğini yapıyor. Tevrat'ın şifresine göre bu yüzyıl Armageddon, yani 3. Dünya Savaşı'nın yaşanacağı bir dönem. İsrail'deki Megiddo Tepesi'nde gerçekleşecek olan savaşla, İsrail Yahudi devletinin tüm dünyada egemenliğini elde edeceğine inanıyor. Armageddon'da İsa gökten inecek ve Deccal'i öldürecek, böylelikle Yahudi egemenliğinde dünyada barış dönemi başlayacak. Tabii Armageddon'a gidecek süreç önce Mesih'in gelmesiyle gerçekleşecek. O nedenle şu an tüm dinlerdeki ortak nokta, her bir dinin temsilcisinin Mesih'in artık bugünlerde ortaya çıkacağına olan inançları. Yahudi bir tarikat bile bugün Ölü Deniz civarındaki bir tepede Mesih'i bekliyor. Hatta Mesih olarak beklenen kişinin Hz. İsa olduğu konusunda durumu abartanlar da var.
Kâhinlerin en ünlüsü Nostradamus'a göre ise kıyametin kopacağı tarih: 3797. 2076 yılında 3. Dünya Savaşı çıkacak, onu 2106'daki 4. Dünya Savaşı izleyecek. Nostradamus'un kehanetlerinde kıyamet önemli yer tutar. Amerika'da New Age tarikatların bazıları kıyamet yaklaştığı için taraftarlarını topluca intihara sürüklemiştir.

Gelelim Mayalara

Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak, bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı. Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.

Yeni Atlantis ABD sahilleri olacak

Çözüldükçe yeni sırları aydınlatan Maya takvimine göre, 2012'de beklenen tufan ABD'nin doğu ve batı kıyılarını Atlantis gibi sular altına gömecek.

"Beklenen Tufan Yılı" olarak kabul edilen 2012'yi tarihler gösterdiğinde dünyada ne gibi değişimler yaşanacağı merak edilen en önemli konu. Mayalar'ın kehanette bulundukları gibi içinde bulunduğumuz "Beşinci Çağ"ın sonu geldiğinde dünya tamamen mi yok olacak yoksa bir bölüm mü bu tufandan etkilenecek? Maya takvimine ve bugüne kadar yapılan araştırmalara göre bu tufandan en çok Amerika ve Avrupa'nın kıyı şeridi etkilenecek

Dünyada o gün fiziksel anlamda neler yaşanacak?

Toplu bir yok oluşa doğru gitmiyoruz. Tahminlere göre 2000'li yılların ilk çeyreğinde bir zamanlar yaşanan tufanın bir benzeri ile karşılaşılacak. Uzmanlar uzun yıllardır manyetik alandaki bir değişimin büyük doğal afetlere neden olacağına inanıyor. Bunların çoğu tarihte olageldiği üzere belirli periyotlarda tekrar eden fenomenler gibi görünüyor. Bununla beraber dünya hiçbir zaman bu kadar yoğun nüfuslu olmamıştı. Bu nedenle son tufan insanlık için tahmin edilemeyecek ölçüde hasara neden olabilir.

Özellikle hangi ülkeler tehdit altında?

Amerika'nın doğu ve batı sahilleri boyunca uzanan geniş alan Atlantis gibi suların altında yok olacak. Aynı zamanda Avrupa'nın birçok sahil şeridi de bundan büyük ölçüde etkilenecek. Beklenen bir diğer büyük değişiklik ise, iklimler üzerindekendisini gösterecek. Bilim adamı Cayce kutupların yer değiştireceğini ve böylelikle bugünkü kutup ve tropik bölgelerdeki iklimsel değişimleri yaratacağını söylemişti. 1900'lü yılların sonlarında elde edilen bilimsel veriler de buna benzer bir senaryoyu ortaya koyuyor. Tüm bu kehanet niteliğindeki tahminler şu an yaşadığımız dünya çağının hemen hemen aynı tarihte yani M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde biteceğine dair Maya inanışı ile örtüşüyor.

BÜYÜK KEHANET
Peki takvimlerdeki tüm bu sırlar nasıl açığa kavuştu?


Mayalarla ilgili araştırma yapan uzmanlar önce Mayalar'ın zaman ve takvim sistemini çözmeye çalıştılar. Sonra da bunu şu anda kullandığımız Gregorian takvimine uyarlama çalışmaları geldi. Joseph T. Goodman'ın çalışması Maya araştırmacılarından Thompson tarafından adapte edilerek de büyük kehanet ortaya çıkarıldı. Buna göre Gregorian takvimiyle M.Ö. 13 Ağustos 3114 tarihine karşılık gelen "Büyük Devir"in 13 Baktun yani 1.872.000 gün sürdüğü düşünülürse, şu anda içinde bulunduğumuz çağın M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde sona ereceği hesaplandı.

1.872.000 sayısı dünyanın kilometre saati mi?

Maya rahiplerinin kehanetlerine göre 1.872.000 sayısı büyük önem taşıyor. Çünkü dünyanın döngüsü bu sayıya ulaştığında dünya büyük bir yıkım yaşayacak.

2012 son mu başlangıç mı?

Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar'a göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.

İKİ YILLIK HATA PAYI...

22 Aralık 2012 tarihi konusunda hiç şüphe yok mu?

Mayalar'ın yakın geleceğimize ilişkin kehanetleri tüm ezoterik bilgilerle örtüşmektedir. Bu nedenle verilen tarihin önemi çok büyüktür. Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de gözardı edilmemelidir. Bunun sebebi Maya Takvimi'nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvimi'ne çevrilişinde MÖ 1'den MS 1'e geçilmiş olmasıdır. Aradaki 0 atlanmıştır. Yaptığı araştırmada Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkatleri çekmiştir.

Bugüne kadar Mayalar'ın hangi kehanetleri yerini buldu?

Şu anda bilimsel olarak ispat edilen dünyanın dört kez kutup değişimi geçirdiği. Bugün bu durum ispatlanmış durumda. Günümüz insanları bunu yeni keşfetse de, Mayalar bunun farkındaydılar. Bu bile başlı başına önemli bir şey.

Mayalar'la ilgili tüm bu bilgilere nasıl ulaşıldı?
Bütün bunlar dünyaca ünlü astro fizikçi Coterelli'nin bilgilerini bir BBC muhabiri Adrian Gilbert'in derlemesi sonucunda dünya kamuoyuna duyurdu. En önemli buluş da eski Maya kenti Palanque'deki Yazıt Tapınağı'nda buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.

Şifre nasıl çözüldü?

Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler. Mayalar'ın sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cotterel'i şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayalar'ın mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!... Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen "Güneş Haçı"nın üzerindeki ilikler ise Güneş'in manyetik iliklerini temsil etmekteydi. Bu da Mayalar'ın gizli mesajıydı. Yaşanacak trajedinin sebebi Güneş'te meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir!..

DÜNYANIN SONU YENİ ÇAĞIN BAŞLANGICI MI ?

Yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan kıyamet alametlerini incelediğinizde; bu alametlerin %99 'luk kısmının 20 ve 21. yüzyılda hayret uyandıracak derecede şaşırtıcı örneklerle gerçekleştiğini yakın tarih ve güncel bilginizle teyit edebilirsiniz.
İnanması belki de çok güç, ya da bazılarına fantezi gibi gelebilecek bu alametler ne yazık ki aynen söylendikleri gibi gerçekleştiler ve gerçekleşmeye de devam ediyorlar.
Kıyamet hakkında ne düşünürseniz düşünün;
ister onun mutlu bir son olduğunu isterseniz de korkunç bir yıkım olduğunu savunun ama şundan emin olun ki kıyamet bir gün kopacak. Bu yıkım dünyayı mı, algılarımızı mı, yaşadığımız boyutu mu etkileyecek? Kestiremiyoruz. Sadece hissediyoruz.
Kadim Kehanetlerden geriye sadece birkaç alamet kaldı ve onların da çok yakında gerçekleşmesi olası. İşte buyrun; Kıyamet öncesi yaşanması beklenen olayların Hadislerle sabit, son bir kaç alameti.

1 - "Semada (gökyüzünde) bir EL uzanacak ve insanlar bakıp göreceklerdir." HADİS nisan 2009 gerçekleşti.
NASA mecazi anlamda tanrının eli ve gözü olarak adlandırılan  görsel temaları kamuoyuyla yakın zamanda paylaştı.

2 - "Depremler çoğalacak , zelzeleli yıllar yaşanacak" HADİS
2000 'li yıllarda dünyamızda neredeyse yıkım olmayan, sallanmayan yer yok ve sarsıntılar hızla devam ediyor.

3 - "O ( Mehdi ) Güneşten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir." HADİS

2012 ' de gerçekleşmesi olası
Bilim insanları 2012 ' de güneşte çok büyük patlamaların yaşanacağını ve güneşin kızıl bir top haline döneceğini öngörüyorlar.

4 - "Tozlu dumanlı karanlık bir fitne görülecek, bunu diğerleri takip edecek" HADİS


Bilim insanları aynı zamanda Güneşteki patlama sonrasında binlerce insanın öleceğini ve insan medeniyetine ait altyapı sistemlerinin tamamen çökeceğini, insanlığın uzun bir süre mağara devrine döneceğini iddaa ediyorlar

Kaçınılmaz bir sürece girdiğimiz aşikar. Bilinç sıçramasının yankıları farklı boyutlarıyla tüm dünyada gözleniyor. İnsanlar bağımsız ve hür düşüncenin gücünü tattılar. Her birey kendi algı sistemini inşa ediyor. Bu etkileşim hızla yayılıyor. Ortadoğu’da yaşananlar bunun en açık göstergesi. Yeni çağ başlamak üzere .

SONUÇ :
Tüm bunlar sizin için bir Hollywood kurgusundan daha fazla anlam taşımıyor olabilir;
Ama bir düşünün…" Ya tüm bunlar gerçekse ?"
SANIRIZ KIYAMET ÇOK YAKIN...
DÜNYA DEĞİŞİMİ İSTİYOR...
Ne , nasıl ve ne zaman ?
Ne kadar değişecek bekleyip göreceğiz….
http://www.aybilgi.net/haberler/1759_insanlarin-en-eski-kabusu-kiyamet-korkusu.html