Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
>  Anasayfa > Makaleler > Görüntülü Dersler > Website > Resimli blogger hesabı açma (blogger kayıt)


Resimli blogger hesabı açma (blogger kayıt)
Tarih 07/03/2013 19:14 Yazar Onur Okuyanlar 1336   Sayfa Numarası 10384
Print Pdf RSS
BLOGGER;
 
Blogger'a kayıt nasıl yapılır? bir blog nasıl açılır? Peki açtığımız blogu arama motoralarına nasıl kayıt ettiririz? gibi sorunlarınızı bu gün görüntülü anlatım ile ile cevap verelim.

Adım 1:
Öncelikle blogger ana sayfasına geliyoruz.

Resimli blogger hesabı açma (blogger kayıt)
ve burada başlayın butonuna tıklıyoruz.Ardından çıkan sayfadaki bilgileri dolduruyoruz ve devam et butonuna tıklıyoruz.Devamında şöyle bir sayfa gelecektir.
Resimli blogger hesabı açma (blogger kayıt)
 
Buraya blogunuzun başlığını ve url adresini (url adresini girerken yazdığınız adın kullanılabilirliğini kontrol ediniz) giriyorsunuz.Ardından devam et butonuna tıklıyoruz.

Resimli blogger hesabı açma (blogger kayıt)
Çıkan sayfadan blogumuzun şablonunu yani temasını seçiyoruz ve devam diyoruz.Ardından çıkan yeni sayfada bloglamaya başla deyip blogumuzu oluşturmuş oluyoruz.
 
Adım 2:
Blogumuzu oluşturduktan sonra admin paneli ya da kumanda paneli dediğimiz yerden blogunuzla ilgili herşeyi yönetebilirsiniz.Burada bir kaç tane kategori göreceksiniz.Bunlar sırasıyla gönderme,yorumlar,ayarlar,tasarım,kazanç sağlayın,istatistikler ve blogu görüntüle gibi.

Burada 
Gönderme: Blogunuza yeni kayıt yollamanızı sağlar.Daha önce yayınlamış oldugunuz kayıtları düzenlemenize yardımcı olur.
 
Yorumlar: Bu kısımda yorumlarını kontrol etmeye ve yorum kriterlerinizi belirlemenizi sağlar.
Ayarlar: Bu kısımda blog isminizi, açıklamanızı ve bunun gibi blogunuz genel ayarlarını yapmanızı sağlar.
 
Tasarım: Bu kısım blogunuzu görsel açıdan daha kullanışlı ve göze hoş gelen bir biçimde düzenlemenizi sağlar.Şablonlar kısmından şablonunuzun ayarlarını değiştirebilirsiniz.(en,boy,renk,yazı boyutu vb.).Html kısmında blogunuzun kodlama sayfasına ulaşabilirsiniz.Ancak kodlama dilleri hakkında bilginiz yoksa bu kısımı kullanmasanız iyi olur.İstemeden sayfa yapısını bozabilirsiniz.Sayfa öğeleri kısmında blogunuzun görsellikleri ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz.
 
Kazanç Sağlayın: Bu kısımda blogunuza adsense reklamı alarak kazanç sağlayabilirsiniz.
 
İstatistikler: Bu kısımda blogunuza gelen ziyaretçiler hakkında bilgi edinmenizi sağlar.Nereden geldiklerini, ne kadar sayfa görüntünüzün olduğunu görebilirsiniz.
Blogumuzu oluşturup şöyle birde kısa tanıtım yapmış olduk.Bundan sonraki evre makale yayınlamak.Bir kaç makale yayınladıktan sonra blogunuzu arama motorlarına eklemelisiniz.
 
Google'a blogunuzu kaydettirin------Bağlantı1
bu linke tıklayarak blogunuzu ya da sitenizi googleye kayıt ettirebilirsiniz.Tabi sadece google ile sınırlı kalmayın diğer arama motorlarına da blogunuzu kayıt ettirin.
 
Bu işle tek tek uğraşmayın Bağlantı2 bu linke tıklayarak çıkan sitedeki bilgileri doldurun o sitenizi arama motorlarına kayıt ettirir.Ayrıca bu site benzeri siteler bularak kayıt yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır.
 
Sitenizi arama motorlarına kayıt ettirdikten sonra isteğe bağlı olarak sitenizi top listlere ekleyin(faydası olacaktır.)
 
Websitemizdeki web sitesi rehber bölümüne sitenizi ekleyebilirsiniz böyle aylık 150.000-200.000 gibi bir hiti olan sitedende link almış olacaksınız. Bağlantı3
 
Sitenize ayrıca sayaç ekleyebilirsiniz.(link)Kolay gelsin.Ücretsiz görüntülü ve kamerali arkadaslikk sitesi

Merhaba, Yeni insanlar ile tanışmak istiyormusun?  2017 yılında en iyi tasarım ödülünü alan ilkok arkadaşlık sitesi dünyanın hertarafından yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. %100 ücretsiz. olup, herhangi gold üyelik yada kredi kartı talep etmemektedir.    İLKOK'a GIRIS YAP!

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Onur
yorumlar İyi bir resimli blogger yazısı oldu.
13
Şub
Arama
Takvim
Şubat 2018
P S Ç P C C P
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
 
wWw.Aybilgi.NeT Bilgi paylasim sitesi