Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > islam > Tevrat ile ilgili ayetler Tevrat Ayetleri


Tevrat ile ilgili ayetler Tevrat Ayetleri
Tarih 06/03/2013 15:09 Yazar Onur Okuyanlar 1671   Sayfa Numarası 6264
Print Pdf RSS

Tevrat ile ilgili ayetler Tevrat Ayetleri

(Resulüm!) O, sana Kitab`I hak ve önceki kitaplari tasdik edici olarak tedrecen indirmis; daha önce de, insanlara dogru yolu göstermek üzere Tevrat ile Incil`I ve Furkan`I indirmistir. Bilinmeli ki, Allah`in ayetlerini inkar edenler icin siddeltli bir azap avardir. Allah, suclunun hakkindan gelen mutlak güc sahibidir.48
Allah ona yazmayi, hikmeti, Tevrat`ı, Incil`ı ögretecek.

50
Benden önce gelen Tevrat`I dogrulayici olarak ve size haram kilinan bazi seyleri de helal kilmam icin gönderildim. Size Rabbinizden bir mucize getirdim. O halde Allah`tan korkun, bana da itaat edin.

65
Ey ehl-I kitap! Ibrahim hakkinda nicin cekisirsiniz? Halbuki Tevrat ve Incil, kesinlikle ondan sonra indirildi. Siz hic düsünmez misiniz?

93
Tevrat`in indirilmesinden önce, Israil`in kendisine haram kildiklari disinda, yiyecegin her türlüsü Israilogullarina helal idi. De ki: Eger dogru sözlü iseniz, o zaman Tevrat`I getirip onu okuyun.

Mâide
43
Icinde Allah`in hükmü bulunan Tevrat yanlainda oldugu halde nasil seni hakem kiliyorlar da sonra, bunun arkasindan yüz cevirip gidiyorlar? Onlar inanmis kimseler degildir.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.