Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > İnternet > İnternet > internetin ve bilgisayarın heryönü ile zararları


internetin ve bilgisayarın heryönü ile zararları
Tarih 07/03/2013 05:20 Yazar Onur Okuyanlar 1707   Sayfa Numarası 4369
Print Pdf RSS
Konu: İnternetin Zararları;

Bu konuda dertli bir kişiyi dinleyin birde:
Önce iddialı lafı ortaya koyup sonra işe koyulalım;
(Bu fikirler 9 yıldır internet kullanıcısı olan ve web programcılığı yapmış birine aittir-yani bana)

İnternetin %0.1 lik kısmı faydalı, %99.9 u zararlıdır (bana göre).

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSNKJ6poKG20pDj6oRnGZtwU2P4PAc1QrQ0e3PJESQFMb7M1s25%0.1 lik Faydaları:

-Mail alma/gönderme: Mail box ımdan binlerce mail geldi geçti,içlerinden bir tanesi bile ne iş görüşmesiydi nede hayata dair faydalı birşeydi.Hepsi birbirinden gereksiz boş saçmalıklardı.Hayatımda işe yarayacak tek bir mail ne aldım ne de gönderdim.

-Gazete okursun: Evet bu biraz kolaylık sağlıyor ama alternatifi daha zevkli.Gerçek gazete okumak.

-Eğitim: Chip dergisi tarafından internet üzerinden yapılan bir ankette; kullanıcıların yüzde 81,16’sı oyun, sörf ve chat yapmak amacıyla interneti kullanmaktadır.Geri kalan azınlık neti eğitim için kullanmakta.O da işi düşünce mecbur olduğu için çoğu zaman.

--> Benim aklıma başka faydalar gelmiyor (gerçekten).

%99.9 luk Zararlı Kısım:

-Web sitesi yaparsın reklamını iletirsin: Tabi tabi yap sen bir site,anında hacklesinler,hackleyen kişinin iğrenç egolarına göre kendine tüm aleme rezillik beğen.Güvenliği sağlamak mı,hadi canım ms yi bile hackliyolar.Bir gün bir telefon gelir,telefondaki adam seni siten üzerinden ağır suçlar işlediğini ve kapatılması gerektiğini söylediğinde şaşakalırsın. Aslında o suçlandığın şeyi anlamasan bile.Evet bu suçu sen değil yasa dışı insanlar senin siteni kullanarak işlerler.Web den yapılan ticaretlerde epeyce sorunlarla karşılaşıldığına bizzat canlı şahit oldum.Şirketin bir tanesine web sitesi yapmıştım (ve google ads. kayıt) adama gelen 2 müşteri de adamı tokatladı.

-Sohbet: Tamam işte hayatın boyunca göremeyeceğin kadar iğrenç bir insana mahkum edilerek türlü belalara kucak açtırılacağın mecraa.Her türlü piskopat,hasta,dejenere insanın toplanma merkezi.İçlerinden seç birini.Yalanlar diyarı.

-Yabancı Dil Pratik: Evet bir dil öğrenmiştim ve pratik yapmam gerekiyordu.Nerden bulacağım yabancı birini veya bilen birini esir mi alacağım.Dedim internetten yabancı chat sayfalarından biraz asılıp iyi bir yabancı insanla tanışırsam pratik yapma imkanı bulurum diye düşündüm.Lanet olsun,yine internet pislik işler başındaydı...Ulan bi baktım dünyada ne kadar az gelişmiş ülke insanı varsa hepsi doluşmuş.Evlencek adam bulup,gelişmiş ülkelere kapağı atmak istenler...Bunlarlar sohbet etsen ya öğrendiğin lisandan olursun yada kişiliğinden.Tamam iyileride vardır belki ama bana hep kötüler denk geldi.Sonradan öğrendim ki avrupa insanı çete mete pek girmiyor.Msn felan da yok çoğunda.Canlı olarak öğrendim birinden duymadım.

-Oyun:
Eskiden kahvelerde (hatta sigara dumanı altında) oynadığım oyunların bir tekinin bile zevkini duyamadım netteki oyunlarda.Kafa şişirmenin etkin metodlarından biri bana göre.

-Sörf:
Zamanı eritmek için giriyorum şu nete şu sıralar.Zaman ne ile eritilir.Sigara,bira,internet.Evet internet bu kategoriye giriyor benim yaşamımda.

Şuan ki durumum; esaret altındayım.İkinci bir alternatifim olsa gerçekten şu yazıyı bile yazmayabilirdim.Çünkü burda olmazdım.Öyle bir nefret ediyorum ki şu netten;250 sene görmek istemiyorum.İnternet köhne bir kuyudur. İçine girdiğimde iyi ve güzellik adına tek bir şey yaşayamıyorum.Bu 9 yıldır böyle.İnternette ne var ne yok aşşağı yukarı epeyce fikir sahibiyim.Üstelik normal kullanıcılardan daha fazla özelliğini de kullanabilirim.Buna yabancı siteleri de ekleyebilirsiniz.Neticede fikrim yine aynı.İnternet bela kuyusudur.Benim internette bulunma nedenim %97 teknik konular üzerine olmuştur hep.İşte o yüzde 3 lük kısımda canım çok sıkılıpta nadiren girdiğim chat sayfalarında bazen canımı zor kurtardığım durumlar oldu.Beladan ne kadar uzak durmak isteyen biri olsam da bela adrese teslim yakama yapışıyordu.Bu böyleyse demekki arkadaş bu hepten bela bir iş.Fazla lafa gerek yok.İllaki bir laf daha istiyorsanız; bu internetin bundan sonra benim hayatımdan tamamen çıkmasını istiyorum.
Saygılar.Görüşlerimin arkasındayım (altmis6@gmail.com) Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.