Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > İnternet > Facebook > iki facebook kullanıcısı arasındaki olayları görüntüleme resimli anlatım


iki facebook kullanıcısı arasındaki olayları görüntüleme resimli anlatım
Tarih 09/03/2013 00:17 Yazar Onur Okuyanlar 3190   Sayfa Numarası 4601
Print Pdf RSS
Facebook’da iki kişi arasındaki bağı görmenin en iyi yolu iki kişiyi tek profilde toplamaktır.

Tek profildeyken iki kişinin ortak profil resmini, ortak arkadaşlarını, üye oldukları ortak grup ve sayfaları, yorumları ve duvar yazılarını görmek mümkün oluyor.

 Aslında olayı aşağıdaki resme bakarak daha iyi anlayacağız:
 


 

Ben ve arkadaşımı tek profil sayfasında çağırdım. İkimizin etiketli olduğu bir fotoğraf sistem tarafından otomatik olarak profil resmi yapılıyor. Sayfanın sol kısmında ortak arkadaşlarımızı görüyoruz. Duvar kısmında da birbirimize yazdığımız duvar yazıları ve yorumları görebiliyoruz. Bu profil sayfasının en altında da ikimizin de bulunduğu sayfa ve gruplar listeleniyor.
 

Bu sistem aslında bir filtreleme oluyor. Sadece iki kullanıcı arasındaki olaylar görüntülenmiş oluyor. Bunu yapmanın yolu ise internet tarayıcısının adres çubuğundan geçiyor. Adres çubuğuna şu komutu vererek bu çağırma işlemini gerçekleştiriyoruz:
 

http://www.facebook.com/Kullanıcı1?and=Kullanıcı2

Sadece koyu yazdığım yerlerde oynama yapıyoruz. Kullanıcı 1′e ilk kullanıcımızın kullanıcı adını veya ID’sini ikinici kullanıcıya da gerekli bilgileri yazıp sayfaya gidiyoruz.
 

Sunulan bu hizmet için kullanıcılar dilediği güvenlik ayarlarını da sayfanın sağ kısmındaki “Account Protection” kımsından yapabiliyor.
 
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.