Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Dövmeler > Dövme Bilgi > Özge Uzun'un lotus dövmesi ve dövme röpartajı


Özge Uzun'un lotus dövmesi ve dövme röpartajı
Tarih 08/03/2013 19:24 Yazar Onur Okuyanlar 3120   Sayfa Numarası 10118
Print Pdf RSS
Özge Uzun'un lotus dövmesi;

Özge Uzun
ile birkaç sene önce bir röportajda tanıştık ve arkadaş olduk. Dışarıdan fazla ciddi ve ukala gözüken bu 1.80’lik sarışın beni epey şaşırtmıştı.

Yani onun sabahın köründe haber sunarkenki ciddiyetine aldanmayın. İki dakikada bir kahkaha patlatan, çok komik, esprili ve çılgın bir kadındır kendisi. Üstelik dövmeye de meraklı.

Sırtında oğlu Dağhan’dan esinlenerek yapılmış bir melek figürü olduğunu biliyordum ancak geçen hafta meleğin yanına bir lotus çiçeği kondurdu. Yeni dövmesiyle ilgili “Lotus da benim gibi her zor koşula rağmen açabilen, savaşçı bir çiçek.” diyor.

Özge uzun lotus dövmesi 1

 Sırtına lotus çiceği dövmesi yaptırdın. Bu desen nereden aklına geldi?  
 
İlk dövmem oğlumun uyuyan bir melek şeklinde tasviriydi. 3 yıl önce yaptırmıştım. Uzun zamandır içim kıpırdanıyordu ama ben ince eler sık dokurum. Bir ömür benimle olacak bir şeyden bahsediyoruz. Lotus çiçeğini biliyordum ama anlamını okuyup incelediğimde işte bu dedim. Lotus yeryüzü tarihinin ilk açan çiçeği. Bu nedenle de bazı uygarlıklarca kutsal kabul ediliyor. Bir kişi zor hayat koşullarından geçerek harika şeyler elde edecektir, aynı çamurda açan lotus çiçeği gibi. Beni anlatıyor. Suyun karanlığında kendiliğinden köklenir, ışıkla olgunlaşır ve sonunda başını sudan çıkararak havaya ulaşır.
 
 İlk dövmen de sırtında. Bu bölgeyi tercih etmenin özel bir nedeni var mı? Daha az görürüm ve böylece sıkılmam diye mi düşünüyorsun?

 
Aslında sıkılmak değil de gördükçe canın yeniden dövme yaptırmak istiyor. Çok göz önünde olmasını da istemiyorum. Bir de tabii işim dolayısıyla çok görünen bir yere, elime koluma yaptıramam.
 
 Haber sunmak “ciddi” bir iş. Ekranda da hem samimi hemde ciddisin. Ben seni tanıdığım için ne kadar zıpır olduğunu biliyorum. Bu dövmeler biraz da bilinmeyen bu halinin yansıması mı?
 
Doğru söylüyorsun, sanırım o yönümü dövmelerimle yansıtıyorum. Ekranda samimiyet ve ciddiyet arasında gidip gelen bir halim var. Sabah haberlerini sunuyorum, Birçok insanın güne beni görerek başladıklarını biliyorum ve bu onlarla aramda samimi bir ilişki yaratıyor. Bir yandan da ciddi olmalıyım çünkü çok ciddi hatta can acıtıcı haberler de sunmak durumundayım. İnce bir çizgide gidip geliyorum yani. Dövmelerim de o senin tanıdığın Özge’nin dışarı çıkışı bir anlamda. Dışarıdan soğuk gözükürüm, İskandinav tipiyim ama içim eğlencelidir. Hem bir gün elime ya da daha görünen bir yere de dövme yaptırmak isteyebilirim. Kovulur muyum? Sanmam.
 

Dövmecin kim? kime gidiyorsun? Neden onu tercih ettin?
 

Dövmecim Ankara’da Yiğit Durak. Bu ismi bir yerlere kaydedin. Aslında kardeşimin yakın arkadaşı. İlk dövmesini 16’sında yaptırmış ve âşık olmuş bu işe. Eş dost derken şimdi Ankara’da Stüdyo Allegro içinde  13 adıyla hizmet veriyor. Melek dövmemi de
o yapmıştı. Temiz, hijyenik ki bu çok önemli, sertifikalı ve bu işi çok iyi biliyor. Ona güveniyorum.


 Bu bir hastalık mı sence de? Yani devam eder misin? Mesela oğlunun ismini yazdırır mısın?
 
Bence dövmenin bütünlüğü ve anlamı olmalı. Şu hayatta benim en değerli hazinem oğlum o yüzden onunla başladım ve yine onunla tamamlayacağım. Lotus çiçeği melekle birleşiyor ve altına bulduğumuz bir karakterle Dağhan yazılacak. Sol tarafa da bir kadın melek figürü ile tamamlanacak. Yani, melek bebeğim sayesinde çamurun, güçlüğün içinde açan çiçeğim ve sayesinde ben de bir meleğim... Nasıl?
 

 İleride bir gün oğlun dövme yaptırmak isterse nasıl tepki verirsin?

Desteklerim ama genç yaşta yaptırmasını istemem. Gerçekten bir anlık heves olmamalı ya da moda diye yaptırılacak bir şey değil dövme. İyi düşünülmeli. Oğlum da böyle, tüm sebep ve sonuçlarını bilerek ve isteyerek gelirse ben de onunla gider elinden tutarım yapılırken.

Özge uzun lotus dövmesi 1


Özge Uzun’un sırtında oğlu Dağhan’ı anlatan melek şeklinde bir dövme de bulunuyor.Kadın dövmeci ile tanışma fırsatını geri çevirememiş

Sinem Aydınbaş’ın dövmesi Gökçe Korkmaz imzalı. Korkmaz geleneksel tarzda çizimleriyle ünlü bir sanatçı. Aydınbaş’ın koluna da bu tarzda bir portre yapmış. Aydınbaş “Çok dövmem var. Artık yaptırmam diyordum ama hemcinsime dövme yaptırma şansını tepmek istemedim” diyor. Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
    Ebru nedir?
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.