Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Ulkeler > Almanya > Almanya Düsseldorf şehri hakkında bilgi


Almanya Düsseldorf şehri hakkında bilgi
Tarih 08/03/2013 04:45 Yazar Onur Okuyanlar 3808   Sayfa Numarası 9984
Print Pdf RSS
Düsseldorf şehri

Gelenek ve açık görüşlülük

Düsseldorf am Rhein (570.000 nüfuslu),üstün özelliklere sahip bir kent:Almanya’nın en kalabalık nüfusuna sahip federal eyaleti olan Kuzey Ren Vesfalya’nın başkenti, uluslararası ekonomi  merkezi ve merkezi bir fuar yeri.

İş dünyası burada buluşmaktadır. Kent, yıllardan beri yenilikçi medya merkezi olarak da önem kazanmakta ve müthiş pazarlama ve reklam konseptleri konusunda uluslararası taktir toplamaktadır.

Düsseldorf şehri resmi
Düsseldorf şehri resmi

Heinrich-Heine Üniversitesi’nin, müzik yüksekokulunun ve sanat akademisinin olağanüstü    şöhreti, Almanya Cumhuriyeti’nin tamamından gençleri buraya çekmektedir.

Kültür

Düsseldorf, sanat, müzik ve moda kenti olarak parıldamakta, yaşam tarzı ile lüks arasında yer  alan bir alışverişe davet etmektedir.

Saygın müzeler ve galeriler, sanat sahnesinde popüler olan her şeyi göstermektedirler.       Özellikle burada en üst seviyelerde dolaşan fotoğraf sanatını vurgulamak gerekir. Aynı şekilde, koreografik tiyatro da dünyanın bütün kültürleri için bir forum teşkil etmektedir. Bu kentteki operalar, tiyatrolar, konserler, küçük sanat sahneleri ve festivaller, yaşlı-genç, yerli-yabancı herkesi kültürü tatmaya, şehrin eski kent merkezinde dolaşmaya ve Ren kıyısında yürüyüşe     davet etmektedir.

Boş zaman

“Festivalleri dilediğiniz gibi kutlayın” – Rheinlandlılar bu sloganı, bu yaşam tarzını seviyor ve yaşatıyorlar. İster geleneksel bir festival olsun, isterse yeni bir festival, ister sayısız lokallerden birisinde olsun, isterse de caddede, bu yaşam sevinci karşınıza çıkmaktadır.
Sportif faaliyetlerin önünde de hiçbir engel bulunmamaktadır. Seçenekler oldukça fazladır,    karada, suda ve havada. Mola veya paydoslarda dinlenmek için çok güzel park alanları ile yakın çevredeki ormanlık alanlar bulunmaktadır.


Düsseldorf’a Ulaşım

Havaalanı şehrin sadece 8 km kuzeyindedir. Şehir merkezine otobüs ya da trenle ulaşabilirsiniz.

Tren

Havaalanı tren istasyonu Almanya ve Avrupa tren ağına bağlıdır. Her gün 350 tren bu  istasyondan hareket etmektedir. Tek raylı SkyTrain havaalanı terminali ile tren istasyonunu birbirine bağlamaktadır. S7 treni havaalanı ile Solingen-Ohligs’i birbirine bağlar.

Otobüs

Otobüs istasyonu gelen yolcu böülümde birçok bölgeyi birbirine bağlayan otobüs ağına sahiptir. Havaalanından Aachen, Krefeld, gibi yerlere ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşmak için 721    nolu otobüse binmelisiniz. Bu otobüs Dusseldorf’taki ana tren istasyonuna gider ve oradan da Tannenhof’a gider.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
    Civa Nedir?
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.