Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Ulkeler > Almanya > Almanya Münih şehri resmi ve Münih hakkında bilgi


Almanya Münih şehri resmi ve Münih hakkında bilgi
Tarih 06/03/2013 12:09 Yazar Onur Okuyanlar 2573   Sayfa Numarası 9975
Print Pdf RSS
Almanya Münih Şehri

Sıcak kalpli dünya kenti

Münih (nüfusu 1,3 milyon), Bavyera eyaletinin başkenti ve Almanya Federal Cumhuriyeti’nin  üçüncü büyük kentidir.

Kent, sahip olduğu yüksek cazibesini geleneklerin ve modernliğin, yerel ve uluslar arası unsurların yer bulduğu bir atmosfere, kültürel yaşamına, gastronomisine ve cazip çevresine borçludur. Münih bir ekonomi ve medya metropolü olup, iki üniversitesi ve diğer yüksekokulları ile akademileri sayesinde bir bilim merkezidir.

Almanya münih şehri resmi
Almanya münih şehri Resmi

Kültür

Münih, kapsamlı ve çok çeşitli kültürel seçenekleri sayesinde olağanüstü bir şöhret elde etmiştir. 42 tiyatro, 65 müze, koleksiyonlar ve galeriler ile çok sayıda konser salonu ziyaretçileri beklemektedir. İsmen belirtilecek olursa burada Milli Tiyatro, 2003 yılında 100. doğum gününü kutlayan, dünyanın en büyük teknoloji müzesi Deutsche Museum, resim galerileri, filarmoni orkestrası ve Nymphenburg şatosu burada bulunmaktadır. Son olarak modern çağ resim galerisinin (Pinakothek der Moderne) açılması, büyük bir olay olmuştur.

Boş zaman

Münih, dünyaca ünlü “Oktoberfest“ (Ekim Festivali), „Hofbräuhaus“ (bira evi), çok sayıda bahçeli birahane ve kahvehaneler sayesinde bir çok turistik zirve noktasına sahiptir. Dağlara olan yakınlığı, bu kenti kayakçılar ve yürüyüşçüler için ideal bir başlangıç noktası yapmaktadır; Viyana, Budapeşte, Prag ya da Venedik gibi Avrupa metropollerine bir kaç saat içerisinde ulaşılabilmektedir. Spor tutkunu bu kent yalnızca Bayern Münih futbol kulübünün „evi“ değildir, aynı zamanda Olimpiyat Merkezi de uluslararası açıdan olağanüstü bir şöhrete sahiptir.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.