Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Ulkeler > Ada ülkeleri > Dünyanın en güzel adaları ve resimleri


Dünyanın en güzel adaları ve resimleri
Tarih 08/03/2013 19:06 Yazar Onur Okuyanlar 5505   Sayfa Numarası 8782
Print Pdf RSS
Dünyanın en güzel adaları;

Bu gün sizlere, dünyanın en güzel adaları ve resimleri muhteşem güzel adaların fotoğraflarını ve adalar hakkında bilgileri paylaşıyoruz. İlginç ada ülkelerine gitmek istiyorsanız, sizin için muhteşem adalar.. MOOREA ADASIMOOREA ADASI
Bu tropikal adanın sualtı güzelliği etkileyici; çok güzel rengârenk mercanlar var. Bir gün dünyadan elimi ayağımı çekip sevdiğim biriyle bir yere kapanayım, herkesten uzak olayım diye düşünürsem, gitmek istediğim yer.

Vancouver (Biritish Colombia-Kanada)
Dünyanın en temiz şehri; hiç fabrika yok, havası temiz, suyu bol. Herkes spor yapıyor; aynı gün hem kayak hem yelken yapabiliyorsunuz. Sualtı zengin; bence dalmak için Kızıldeniz ve Avustralya'dan sonra gelir. Emekli olup dünyayla irtibatımı kesmeden, temiz ve medeni bir yerde oturayım, hem de bol seyahat edeyim diye düşünürsem, gitmek istediğim yer.

Norveç fiyortları Pırıl pırıl deniz, denize sarkan yeşil çam ormanları, şelaleler, dağlarda buzullaşan kar… İnanılmaz bir manzara ve huzur verici bir sessizlik. Denize tüylü boş olta atsan balık çıkıyor yani hayat dolu bir deniz. Artık kitap yazmak istiyorum diye düşünürsem aradığım ortamın oluştuğu bir yer.

Atlantik Okyanusu Denizin bazen sakin, bazen fırtınalı, bazen dinlendirici, bazen yorucu; bulutların başımın üzerinden en hızlı geçtiği, dalgaların en yüksek olduğu, yağmur taneciklerinin denize milyonlarca ceviz düşüyor manzarası yarattığı, hep onunla yapamadığım hiç onsuz yapamayacağımı düşündüğüm yer... En zevkli ve tehlikeli anılarım bu okyanusta. En büyük tecrübe alanı; en unutulmaz dostluklarımın perçinlendiği, en önemli kararlarımı aldığım, kendimi en özgür ve en hür hissettiğim yer. Rengârenk mercanlarıyla herkesten uzak Moorea Adası.
__________________

Bora Bora AdalarıFransız Polinezyası'nın efsanevi adası Bora Bora Adaları pırıl pırıl bir deniz, sıcak kumlar ve kızgın güneşin altında geçirilen keyifli dakikalarıyla eşsiz bir tatil yeridir. ''Pasifik Kraliçesi' olarak anılan Bora Bora Adaları da Fransız Polinezyası olarak çok fazla bilinmese de Tahiti'nin 150 mil kuzeybatısında ve Güney Pasifik adasının 18 mil uzaklığındadır.

________________________

Sria Lanka-Maldıve adası
Issız adacıklar, mercan kayalıklarında açmış rengarenk çiçekler, ayaklarınızın arasında dolaşan yüzlerce balık ve mis gibi baharat kokusu… Maldiv Adaları, Hint Okyanusu’nda, Sri Lanka’nın güney batısında, bir ucundan öbür ucuna yarım saatte yürüyebileceğiniz 190 adadan oluşuyor

__________________

Mykonos Adası yunan adasıMykonos Adası yunan adalarının en seçkin adasıdır. Ege denizinde en renkli gece hayatı ve eğlence mekanları bu adadadır.

Genelde farklı cinsel tercihlere sahip insanlara ev sahipliği yaptığından yunan adaları içerisindeki en çılgın yaşam tarzına sahip adadır. Sabah saatlerine kadar hiç durmadan hareket ve eğlence dolu barlar, gece kulüpleri, eğlence merkezleri ve müzikli restoranlar kısacası hareket bulabileceğiniz her şey bu adadadır.

Bunların yanı sıra renkli balkonları ile sokakları süsleyen bembeyaz badanalı evleri ve rıhtım boyunca uzanan değirmeler, Mykonos adasında yunan kültürünü bir başka yaşatır.

Mykonos adası özellikle dünya sosyetesinin en uğrak yeridir. Gece hayat ve eğlence bu adada her şeydir. Tatil, gezi, alışveriş ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra dalış severler içinde tercih edilebilecek bir adadır.


Eğer dalış sporları yapıyorsanız Paradise Beach'deki dalış noktalarında bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Dalış yapmak istiyorsanız yine bu bölgedeki dalış kurslarında eğitim alarak hocalar eşliğinde dalgıçlık yapabilirsiniz.

Balayı çiftlerinin de uğrak yerlerinden biri olan Mykonos balayı tatili konusunda çiftlere de değişik imkanlar sağlayabiliyor. Balayı çiftlerine özel otellerin konforunun yanı sıra otel manzaraları da müthiş güzelliklere sahip. Özellikle de gün batımını görmeye değer.

Mykonos tatil, balayı, eğlence, deniz, kum ve plaj gibi aktiviteleri yaşayabileceğiniz hareketli bir yunan adalarından birisidir.

_________________________

Bali adası


Cava ile Lombok arasında yer alan, Cava'dan Bali boğazıyla ayrılan, Malezya yayının bir parçası olan Bali, kıyıları dar bir ova şeridiyle çevrili, dağlık, yanardağ kökenli bir adadır.
Yüzey şekilleri bakışımsızdır: Yanardağ konileri (Gunung Agung: 3 142 m; Gunung Tjatour: 2 098 m) adanın kuzeyinde yer alır ve kıyı ovasına dimdik inerler; güneydeyse, akarsuların oyduğu hafif bir eğimle alçalır, alçak bir kıyıda son bulurlar. Bali'de gür ormanların yetişmesine elverişli sıcak, nemli tropikal iklim egemendir.Güneydoğu musonu mayıstan kasıma kadar yağış getirir; yağışlar güneyden kuzeye gidildikçe azalır. Halk dağlık ve daha kurak olan kuzey bölgelerinden ayrılarak, adanın güneyi ile ortasında yer alan akarsuların arasındaki yüksek düzlüklerde toplanmıştır.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
    Hicri Takvim
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Ocak 2020
P S Ç P C C P
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
.