Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Sağlık > Kışın içebilecek bitkisel çaylar


Kışın içebilecek bitkisel çaylar
Tarih 06/03/2013 23:03 Yazar Onur Okuyanlar 1173   Sayfa Numarası 3865
Print Pdf RSS
Kış mevsimi denince akla gelen ilk etken hastalıklardır.

Soğuk hava, insan vücudunu olumsuz yönde etkiler. Bu mevsimde önlem alınmadığı taktirde grip, nezle ve diğer çeşitli solunum yolu enfeksiyonları hastalıklarına yakalanılabilir. Kış mevsiminde gelebilecek hastalıklara karşı koyabilmenin bir yolu da bitki çaylarıdır.
 

Kış mevsiminde değişen hava koşulları veya etrafta bulabildiğimiz meyve ve sebzelerin nispeten azalması sebebiyle vücut direnci zaman zaman düşmektedir. Bunu ortadan kaldırmak dolayısıyla hastalıklara daha dayanıklı hale gelmek için bir takım takviyelere gerek vardır.

Bu anlamda özellikle elementler yönünden zengin bitkiler ile hazırlanan tıbbi çaylar son derece değerlidir. Örneğin; ilk baharda toplanıp usulüne göre kurutulmuş ısırgan ile hazırlanan ısırgan çayı tıbbi çay olarak bize fayda sağlar. Ekinezya da hastalıklara karşı direnci arttırıcı olan bitkilerden bir tanesidir. Ekinezya’nın Kök veya toprak üstü kısmıyla hazırlanan tıbbi çaylar çok işe yarar.

Vücut direncini yükselten bir başka bitki de, kuşburnudur. Yine kuşburnundan da hazırlanan bitkisel çaylar, vücut direncini yükseltir ve bu şekilde kış mevsiminde görülebilen eksiklikler ile mücadelede vücudu destekleyici, takviye edici olarak öneme sahiptir.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.