Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Sağlık > Kalıcı Makyaj


Kalıcı Makyaj
Tarih 08/03/2013 12:46 Yazar Onur Okuyanlar 1032   Sayfa Numarası 540
Print Pdf RSS
Kalıcı makyaj veya güzellik uzmanlarının değimişye 'mikro-pigment uygulaması' mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması olarak açıklanıyor. 

Ante alerjik boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermiyor. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt rengine uyumlu makyaj uygulanıyor. Bu sayede cillteki bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Böylece kişi daha bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.


50'ye yakın renk 11 tip kaş var

İstanbul Şaşkınbakkal'daki Keyif Güzellik Merkezi'nin kurucusu Şehnaz Kargı Almanya'da kalıcı makyaj üzerine eğitim almış. Şehnaz Kargı, yedi yıldır kendi güzellik merkezinde kadınlara kalıcı makyaj uyguluyor. Kargı, 'Kaş, yüz ifadesini değiştiren en önemli bölge. Kaş dolgun olursa daha genç gösteriyor. Eski yıllarda modaya uyarak kadınlar kaşlarını çok inceltmiş. Bu inceltme zamanla kaşların eski hacminde çıkmamasına neden oluyor' diyor. Şehnaz Kargı, 11 kaş şekli olduğunu söylüyor. Merkezde önce yüze şekline göre kaş çiziliyor. Daha sonra kirpik ekimi ve eye liner uygulaması yapılıyor. Böylece gözler kendinden sürmeli gibi görünüyor. Kalıcı makyajın son adımında dudaklar var. Dudakların hem içi dolduruluyor hem de kontürleniyor. Renk olarak kırmızı veya pembe gibi naturel renkler seçiliyor. Kargı, boyaların, Amerika'dan ithal edildiğini ve tamamen bitki köklerinden oluşuğunu açıklıyor. Ürünler hipo-alerjik. Kalıcı makyajda 50'ye yakın renk bulunuyor. Kimyasal olmadığı için dört yıl kalıyor. Uygulama iki seansta gerçekleşiyor. İkinci seans ilkinden 21 gün sonra tekrarlanıyor. Merkez bu ay kalıcı makyajda yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor. Komple yüz kalıcı makyaj 285 YTL sadece dudak ise 85 YTL. Tel. 0216 411 00 80

Bir buçuk saat sürüyor

İstanbul Etiler'deki Aqua Power'da eğitimini Almanya'daki tamamlayan Ünzile Erkul ve İspanya'da kalıcı makyaj üzerine master yapan Berna Gürbak, yöntemi uyguluyor. Erkul, merkezde sekiz yıldır kalıcı makyaj uygulandığını söylüyor. Ünzile Erkul 'Su bazlı ve bitkisel içerikli pigmentler kullanıyoruz. Kaş, göz ve dudak bölgelerinde kalıcı makyaj yapıyoruz. Ön çalışma bir buçuk saat sürüyor. Burada rengi ve şekli belirleyip sabitliyoruz' diyor. Aqua Power'da önce kişiye alerjik testler yapılıyor. Kalıcı makyaj tek seansta tamamlanıyor. Seans bir buçuk saat sürüyor ve 3-5 yıl kalıcılığını koruyor. Kaş 350 dolar, göz 300-500 dolar, dudak ise 400 dolar. Tel: 0212 257 90 51

Saçlar dolgunlaştırılıyor

Leyla İnanır Güzellik Merkezi'nde kalıcı makyaj kaş, dudak, göz ve saç dibine uygulanıyor. Dudak hem çerceve yapılıyor hem de tamamen dolgu halinde içi dolduruluyor. Saç diplerine yapılan kalıcı makyaj metodu ise saçında seyreklik olanlara o bölgelerde renk koyulaşma şeklinde uygulanıyor. Uygulama bir buçuk saat sürüyor ve 20-25 gün sonra rötuş yapılıyor. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan bölgeye ve renge göre değişiyor koyu renkler daha uzun süre kalabiliyor. Ortalama iki-üç yıl kalıyor. İşlem sırasında su bazlı boyalar kullanılıyor. Kişiye özel iğne uçları kullanılıyor. Merkeden aldığımız bilgiye göre, saçların fiyatı ihtiyaca göre değişiyor. Kaş 200 Euro, göz 300 Euro, dudak çevresi 400 Euro ve dudak içi 500 Euro'ya kalıcı makyajla tanışıyor.

Yöntem kimlere uygulanıyor?

Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen normal makyaja oranla daha doğal görünüyor. Bunun yanı sıra makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gibi dertler ortadan kalktığı için, kişi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor. Kalıcı herkese uygulanabiliyor. Uzmanlar ise kalıcı makyaj yaptıran müşteri grubuna çalışan kadınların hakim olduğunu söylüyor. Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olanlar, hassas gözleri yüzünden maskara kullanamayanlar, seyrek kirpikleri şikayetçi olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar, artrit hastaları, stresli veya ağır işlerde çalışanlar, atletler, sporcular, profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar kalıcı makyaja en çok rağbet edenler arasında bulunuyor. Yöntem, yüzde estetik açıdan simetri yaratmak isteyenler ve dağılmayan makyajın avantajını kullanmayı amaçlayan kadınlar için de ideal.

Rengarenk kirpikler

Leyla İnanır Güzellik Merkezi'nde Alman Colorist kozmetik firması ürünleriyle gerçekleştirilen protez tırnak uygulaması için uzun süre test yapılmış. Doğal kıldan oluşan, suya dayanıklı ve bir ay boyunca rahatlıkla kullanabilen, rengarenk ekme kirpikler özel günlerinizde farklı görünmeyi sağlıyor. Leyla İnanır Güzellik Merkezi'nde ayrıca seksi ve parlak gülüşlere sahip olmak isteyenler, beş dakikalık bir operasyonla diş kristallerine sahip olabiliyor.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Şubat 2020
P S Ç P C C P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
.