Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Sağlık > Alın kırışıklıkları nasıl giderilir?


Alın kırışıklıkları nasıl giderilir?
Tarih 07/03/2013 03:57 Yazar Onur Okuyanlar 1311   Sayfa Numarası 4594
Print Pdf RSS
Kişilerin yaşları ilerledikçe yüzlerinde önce göz çevreleri ve alınları kırışmaya başlar. Alın kırışıklığı kişinin yaşını eline verirken, günümüzde pek çok kozmetik ürün ya da bakımla bu kırışıklıkları azaltmak, daha genç ve bakımlı görünmek mümkün.

Özellikle doğam yöntemlerle kırışıklıkların görünümünü azaltmak istiyorsanız, “alın kırışıklıkları nasıl giderilir” diye soruyorsanız uzmanların görüşlerine kulak verin.

 

Her şeyden önce bol su tüketmek, hem sağlığımız ve hem de geç yaşlanmamız için çok önemli. Bol su içerek cildinizin yenilenmesini ve kuruyarak kırışmasını engellerseniz. Su içerek cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Kırışıkların oluşumunu geciktirerek bu sorunu bir süreliğine ortadan kaldırmanız mümkün. Alın kırışıklarını önlemenin bir başka yolu da fazla güneşe maruz kalmamak. Unutmayın güneşin zararlı ışınları hem cilt kanserine neden olabiliyor ve hem de cildi kırıştırıyor. Güneşli bir havada bulunacaksanız yüzünüze mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremi sürün.

Yüzünüzü güneşten koruyarak da kırışıklığı önleyebilirsiniz. Yüzdeki kırışıklıkları engellemenin bir başka güzel yolu da egzersiz yapmak. Tıpkı vücudumuz için düşündüğümüz şeyleri yüzümüz için de uygulamalıyız. Yüz egzersizi yaparak yüzün sıkılaşmasını sağlayabiliriz. Sigara içmek de cildin erken kırışmasına neden olur. Cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için sigarayı bırakmalısınız. Yoksa yaşlanmadan kırış kırış bir cilde sahip olacaksınız. Dengeli ve düzenli beslenmeyle, mevsim sebze ve meyvelerini yiyerek de cilt kırışıklıklarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca gece uyumadan önce ve sabahları uyandıktan sonra nemlendiricili kremler sürerek yaşlanmayı geciktirip, kırışıklığı önleyebilirsiniz.

 

Peki yüz egzersizi nasıl yapılır: Başımızı dik tutalım, kolları omuzlarımızın hizasında kaldıralım ve elleri kafamızın üstüne koyalım. Baş parmakla kafanın arkasına bastırıp, öteki 4 parmakla saç diplerinin hizasında alın bölgesine koyalım. Şimdi 4 parmağı, baş parmağın hizasına doğru baş derisinde güçlü bir basınç oluşturacak biçimde bastıralım. Sonra parmakları serbest bırakalım ve bu egzersizi üç kez tekrarlayalım.

  • alın kırışıklıkları nasıl giderilir
  • alındaki kırışıklıklar nasıl giderilir
  • alın kırışıklığı nasıl giderilir
  • alın kırışıklıkları için krem
  • alın kırışıklıklarıGoogle'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Mayıs 2020
P S Ç P C C P
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
.