Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Siyah noktalar için bitkisel formül


Siyah noktalar için bitkisel formül
Tarih 06/03/2013 23:30 Yazar Onur Okuyanlar 1441   Sayfa Numarası 8412
Print Pdf RSS
Gözeneklerin açılması ve cildin pürüzsüzleşmesi için bitkisel kese uygulamasını her gün yapabilirsiniz. Kozmetik kil cildin salgıladığı fazla yağı emer.

İnce öğütülmüş yulaf ve badem ise cildinizi yumuşak bir biçimde soyar. Lavanta, nane ve karakafesin antibakteriyal özelliği vardır. Lavanta esansiyel yağı cildin yağ dengesini de korur.

siyah noktalar www.aybilgi.net

Siyah noktalar için bitkisel formülün içine girecek bileşenler:

200g yulaf
75g badem
2 çorba kaşığı kuru lavanta
1 çorba kaşığı kuru nane
1 çorba kaşığı kuru karakafes yaprağı
60g kozmetik kil

Hazırlanışı:
1-Yulaf, badem ve kuru bitkilerini ayrı ayrı bir kahve öğütücüsünde ya da robotta öğütün. Daha sonra öğütülmüş bitkileri ve tahılları birbiriyle karıştırın.
2-Kozmetik kili, tahıl ve bitki karışımına ilave edip karıştırın. Hazırladığınız yüz kesesi malzemesini ağzı kapalı bir kapta, serin ve kuru bir yerde muhafaza edin.
3-Kullanırken bir tatlı kaşığı karışıma yeterince ilik su ilave ederek macun kıvamına getirin. Yüzünüze bu karışımla masaj yapın, ılık suyla durulayın.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.