Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Sivilcelerden ve yağlı ciltten nasıl kurtulurum


Sivilcelerden ve yağlı ciltten nasıl kurtulurum
Tarih 08/03/2013 17:02 Yazar Onur Okuyanlar 3378   Sayfa Numarası 8404
Print Pdf RSS
Sivilceli ve yağlı cilde sahip olan birçok insan, çeşitli kozmetik ürünler kullanarak bu problemin üstesinden gelmeye çalışır.

Bazı kozmetik ürünler insan cildine zarar  verir, bazıları ise bu sorunun üstesinden tamamen gelemez.

 

Bu yazımızda sizlerle yağlı ve sivilceli ciltleri nasıl normal haline getirebileceğinizi paylaşacağız.

cilt maskesiİşte sivilceli ciltler için doğal bir formül:

2 tane limonu tertemiz yıkayın. Daha sonra bu limonların kabuklarını soyup, küçük küçük parçalara ayırıp, yarım çay bardağı suyun içerisinde 5 dakika boyunca bekletiniz. Daha sonra limon kabuklarını suyla beraber robota verip pürü haline getiriniz. En son olarak temiz bir şekilde yıkadığınız cildinize bir pamuk yardımıyla bu kremi sürüp, birkaç dakika bekleyin. Son olarak yüzünüzü temiz olarak yıkayıp, temiz bir havluyla silin. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta da yüzünüzün nemini korumanız. Bunu da nemlendirici kullanarak sağlayabilirsiniz.

Büyük bir oranda C vitamini ihtiva eden limon cildinizin hücrelerini yenilemekte, cildinizi canlı bir görünüm kazanmasına katkı sağlamaktadır.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.