Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Kuru cilt için bakım önerileri (papatya, gül yapragı)


Kuru cilt için bakım önerileri (papatya, gül yapragı)
Tarih 06/03/2013 14:41 Yazar Onur Okuyanlar 1580   Sayfa Numarası 8417
Print Pdf RSS
Papatya, gül yaprakları, mürver çiçeği ve karakafes ile kuru cilde iyi gelen bir buhar hazırlayabilirsiniz. Badem yağı da cildinizi nemlendirecektir.

papatya 2.5 litre su
2 çorba kaşığı kuru papatya
2 çorba kaşığı kuru gül yaprağı
2 çorba kaşığı kuru mürver çiçeği
2 çorba kaşığı kuru karakafes yaprağı
1 tatlı kaşığı badem yağı


Bitkileri ve suyu ağzı kapalı, büyük bir tencerenin içinde bir iki taşım kaynatın. Beş dakika demlenmeye bırakın. Badem yağını ilave edin.

Tencereyi bir masanın üstüne koyun, tencereye eğdiğiniz başınızın üstüne bir havlu örterek bir “buhar çadırı” oluşturun.

Cildinizi yakmamaya özen göstererek on dakika buharda kalın. Yüzünüzü ilik su ile durulayın ardından arzu ederseniz tonik veya yüz maskesi uygulayın.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.