Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Kışın dudak bakım önerileri


Kışın dudak bakım önerileri
Tarih 06/03/2013 15:09 Yazar Onur Okuyanlar 1576   Sayfa Numarası 6076
Print Pdf RSS

Kışın dudak bakım önerileri

Dudak derisi ince, hassas ve dayanıksızdır Yüzeyinde ölü hücrelerden oluşan bir kabuklaşma vardır Yalnızca kırmızı rengini veren kılcal damarlar bakımından zengindir.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQaxkjR0P3yk88O0dxHfUoLJ4s2JBgEe9WrG7zdYDa2Voi8oEXL_Q

Kışın Dudak Bakımı!
Dudaklar, kendini savunamaz Bu yüzden dış etkenlerden fazlasıyla zarar görür Rüzgar ve soğuk, dudakların düşmanlarıdır Etkili bir bakım yapılmaz ve korunmazsa, kısa zamanda kuru ve çatlar.


Dudaklarınıza yapacağınız bakımın mutlaka düzenli yapılması gerekir Haftada 2 kere iyice temizlenmiş diş fırçasıyla, hafif ve dairesel hareketlerle fırçalayın Bu işlem dudaklarınızın üstünde birikmeye başlayan ve kısa zamanda kabuksu bir yapıya dönüşecek olan ölü hücreleri temizler Bu sayede uygulayacağınız diğer bakımlar da daha etkili olur:

Her sabah günlük temizliğinizin ardından, makyaj öncesinde, nemlendirici bir kremle dudaklarınızı nemlendirin Hafif yapıda bir krem seçin ve dudaklarınıza iyice yedirin Dudaklar için özel olarak üretilmiş kremleri de kullanabilirsiniz.


Ruj seçerken, içinde nemlendirici olanları tercih edin Sıcaktan soğuğa veya soğuktan sıcağa geçerken, nemlendirici kreminizi tekrar uygulayın Kremi taşımak zor geliyorsa, sticklerden edinin

Soğuk, dudak etrafındaki ince çizgilerin oluşmasını hızlandırır O yüzden, dudakları ve çevresini besleyici bir ürünle güçlendirmek gerekir Besleyiciler, nemlendiricilere göre daha yağlı ve yapı olarak daha kalın oldukları için, gündüz kullanım açısından uygun değildir.


Dudaklarınızı soğuktan korumak ve çekici parlaklıklarına kavuşturmak için, meyve ve sebze kabuklarıyla, yatmadan önce ovup masaj yapınız Meyve ve sebzelerdeki vitaminleri direkt olarak dudaklarımız ve yüzümüz alacaktır Öpüşmek, dudaklarımızın kendini yenilemesini sağlar.
Besinlerin doğal yollardan alınmasını sürekli hale getirmelisiniz Doğal ve sağlıklı beslenme, bunun yanında ileriki yılların bizler için erken yaşlanma ve kırışıklıklara karşı bağışıklık sistemimizin güçlenmesi anlamını taşır.


Banyo veya duştan sonra, E vitamini yağı ile, ortadan başlayıp kenarlara doğru, dudaklarınızı gererek ve yağı yedirene kadar masaj yapın E vitamini yağını eczanelerde bulabilirsiniz
Özellikle dışarıda ve soğukta, dudaklarınızın kuruduğunu hissederseniz, onu dilinizle ıslatmayın Bu hareket daha fazla kuruyarak çatlamalarına sebep olur
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Şubat 2020
P S Ç P C C P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
.