Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Güneş lekeleri nasıl tedavi edilir


Güneş lekeleri nasıl tedavi edilir
Tarih 08/03/2013 01:36 Yazar Onur Okuyanlar 1368   Sayfa Numarası 8360
Print Pdf RSS
Güneşin cilt üzerinde yaptığı bir takım olumsuzluklardan biride güneş lekeleridir.

Bu özellikle açık tenli ve sarışınların daha çok etkilediği güneş ışınları ciltte oluşturduğu lekeler estetik hekimlerin önerdiği kimyasal peling(cilt soyma)ve lazer tedavi ile yok edilir.

Tedaviden sonra güneş koruyucu kremlerle cildin tekrar lekelenmesi önlenmiş olunur. Bitkisel kürlerle hafif cilt lekelerinden kurtulmak için iki su bardağı kaynar suyun içine bir tutam sarı kanraron ilave ederek 3.5 dk kaynadıktan sonra demlenmeye bırakıp bu su ile günde 1 defa cilde tatbik ederek 20 dk sonra ılık su ile yıkayıp nemlendirici ile hafif güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.