Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulurum


Ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulurum
Tarih 08/03/2013 07:39 Yazar Onur Okuyanlar 4594   Sayfa Numarası 8405
Print Pdf RSS
Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, ergenin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Ergen yüzündeki sivilcelerden dolayı dışarı çıkmak istemez, sosyal ilişkilerden kaçınır, ergenin kendine olan güveni bu sivilceler nedeniyle düşer.

Kısaca ergenlik dönemi sivilceleri gencin psikolojisini alt üst eder. Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin psikolojinizi bozmasına izin vermemek sizin elinizde. Gençler her daim kafanızı allak bullak eden ergenlik sivilcelerinden nasıl kurtulacağınızı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Yüzünüzde çıkan her ergenlik sivilcesi için doktora gitmenize gerek yoktur.  Aşağıda vereceğimiz formüller yardımıyla ergenlik sivilcelerinden kurtulabilirsiniz.

ergenlik sivilcelerinden kurtulmak.

Ergenlik sivilcelerinden kurtulmanın yolları:

Aspirin yardımıyla sivilce yok etme:

1 adet aspirini un gibi ufaltana kadar ezin. Az miktarda su yardımıyla asprini krem kıvamına getirin. Daha sonra bu kremi sivilceli yerlerinize sürün. Bir kaç dakika krem sivilceli bölgenizde kalsın. Son olarak yüzünüzü sabunla yıkayın. Bu formülü sivilceleriniz yok olan kadar uygulayın.

Zeytin yağı ve tuz yardımıyla sivilceleri kaybetme

“Yüzüm zaten yağlı, bir de zeytin yağı yüzüme sürersem iyice sivilcelerim artar” diyeceğiniz tahmin edebiliyorum. Ancak durum hiç de sandığınız gibi değil.  3 yemek kaşığı zeytin yağı ile, 4 yemek kaşığı tuzu karıştırıp krem yapın. Bu kremi yüzünüze yayın. 2-3 dakika geçtikten sonra yüzünüzü ılık ve sabunlu suyla yıkayıp durulayın. Bu işlemi haftanın 2-3 günü tekrarlayın. Göreceksiniz ki sivilceleriniz git gide azalıyor.

Diş Macunu Sivilceleri Kurutuyor

Bazılarınızın yüzünde koskocaman sert, sarı renkli sivilceler olabilir. Bu sivilceleri diş macunu yardımı işe yok edebilirsiniz. Nasıl mı ? Öncelikle sade bir diş macunu bulmalısınız. Diş macununuz sade olacak, bembeyaz olacak. Daha sonra gece yatmadan önce bu macunu, sivilcenizin üstüne sürün, yatın. Sabah uyandığınızda sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz. Ancak hassas bir cilt yapınız varsa diş macununu yüzünüze kesinlikle sürmeyin. Diş macunu hassas ciltleri tahriş edebilir.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
mehmet
yorumlar allah razı olsun yağ ile tuzu kullandım 5.6güne kalmadn geçirdi iyiki varsınız saygılar teşekkürler
11
Şub
Arama
Takvim
Şubat 2020
P S Ç P C C P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
.