Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Cilt lekeleri için bitkisel formül, Ciltteki lekeler


Cilt lekeleri için bitkisel formül, Ciltteki lekeler
Tarih 08/03/2013 20:47 Yazar Onur Okuyanlar 1630   Sayfa Numarası 8411
Print Pdf RSS
Güneş ışınları yüz boyun ve ellerde görülen kahverengi lekeler ya da yaşlılık lekelerine sebep olur.

Lekelenmeyi önlemek için UVA ve UVB ışınlarına karşı bir koruyucu kullanın. Mikronize titanyum dioksit içeren koruyucular, kimyasal madde içerenleri aksine cildi tahriş etmezler. Mevcut lekelerin rengini açmak için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

cilt lekeleri - www.aybilgi.net
Cilt Lekeleri için Bitkisel Formül
Kahverengi lekeler için çilek maskesi
Çilek maskesi, ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasını sağlar. Esansiyel yağı (cilt yağı) ise cildin kendini canlı tutmasında faydalı bir maddedir.


İçindekiler

1 taneçilek
2 tatlı kaşığı yağlı yoğurt
2 damla günlük cilt yağı
Yarım tatlı kaşığı kil

Bir tatlı kaşığı çileği ezin. Çilekten çıkan suyu yukarıda saydığım bileşenlerle karıştırın. Bu karışımı temiz (yeni yıkanmış) cildinize sürün. Bu cilt maskesi 20-25 dakika kadar yüzünüzde kalsın. Daha sonra ılık bir suyla ıslattığınız yumuşak bir tülbentle yüzünüzü usulca silin. En son aşamada yüzünüzü nemlendirici yardımıyla silin. Eğer cildiniz yağlıysa her gün bu maskeyi kullanın, eğer kuru bir cilde sahipseniz haftada 1-2 kez bu maskeyi uygulayın. Çünkü bu maske kuru ciltlerde, cildin iyice kurumasına yol açmaktadır.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.