Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
 %100 Ücretsiz Türkiye'nin Ansiklopedi Bilgi Sitesine Hoşgeldiniz. Amacımız Kaliteli ve Tarafsız Türkçe Bilgi yi farklı iletişim teknolojileri araçları kullanarak ücretsiz iletmektir. AyBilgi 2012 yılında kurulmuş olup, internetteki en eski türkçe ansiklopedi sitesidir.
>  Anasayfa > Makaleler > Güzellik ve Bakım > Akneli ciltler için bitkisel temizleme sütü


Akneli ciltler için bitkisel temizleme sütü
Tarih 06/03/2013 18:46 Yazar Onur Okuyanlar 1571   Sayfa Numarası 8415
Print Pdf RSS
Akneli ciltler için bitkisel temizleme sütü

Yoğurt içeren yumuşak etkili bir cilt losyonu, tekeli cildi pürüzsüzleştirir, Antimikrobiyal özelliği olan tıbbi nergis ve kekik ciltte lekelere sebep olan bakterileri temizler. Karakafes ise iyileşmeyi hızlandırır.


akneli ciltler için özel bakım125 ml az yağlı yoğurt
12 5ml su
1 çorba kaşığı kuru tıbbi nergis
1 çorba kaşığı kuru kekik
2 çorba kaşığı kuru karakafes yaprağı


Bütün malzemeleri ağzı kapalı bir cam kavanozda karıştırın. Karışımı bir gece buzdolabında dinlendirin. Süzdükten sonra tekrar şişeye doldurup bir hafta buzdolabında bekletin.

Cildinizi temizlemek için, ılık suyla nemlendirin. Bir parça pamuğu temizleme sütünde ıslatarak cildinizi nazikçe silin.

Cildiniz iyice temizlenene kadar bu işlemi devam ettirin. Cildinizi ılık suyla temizledikten sonra tonik veya nemlendiriciyle cildinize masaj yapın.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama

Bilgi Mesajı

Dünya'nın en iyi arkadaşlık ve sosyal ağına ücretsiz GOLD ÜYELİK KAZANDINIZ.

Yeni insanlar ile tanışmak, müzik dinlemek, video ve fotoğraf paylaşıp aynı zamanda görüntülü sohbet etmek istiyorsanız, Buraya Tıklayarak sayfamızı ziyaret ediniz.