Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Egitim > Genel Bilgi > YGS ve LYS Sınavlarına nasıl hazırlanmalı?


YGS ve LYS Sınavlarına nasıl hazırlanmalı?
Tarih 08/03/2013 07:34 Yazar Onur Okuyanlar 1639   Sayfa Numarası 10379
Print Pdf RSS
YGS ve LYS Sınavlarına nasıl hazırlanmalı?

Yaklaşan ygs ve lys sınavlarıyla birlikte öğrencilerde heyecan bir hayli artmıştır. Acaba yapabilecekmiyim yapamayacakmıyım diye düşünüyorlardır. Bende aynı duyguları yaşayan biri olarak nacizane bildiklerimi ve ya tecrübelerimi paylaşmak istedim.
 
Birinci olarak hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın sınavda çıkacak konuların hepsine hakim olmalısınız. Yani hakim olmasılısınız derken şöyle düşünebilirsiniz.Konulara halim olsam zaten korkum olmaz.Demek istediğim her konuda mutlaka bilginiz olmalıdır.Konuya tam anlamı ile hakim olmasanız bile yüzde 80-90 bilmelisiniz.YGS ve LYS Sınavlarına nasıl hazırlanmalı?Ygs ve lys sınavları yaklaştığı için ondan örnek vereyim. Mesala matematik konusunda sizin türev integral bilmemeniz demek lys sınavında nerden baksanız 15-20 soruyu es geçiyor olmanız demektir.

Bu tarzda yani dersleri ininden cinine kadar bilmenize gerek yok zaten sizi o kadar zorlayacak bir soru gelmez.

Tabi bir de bölüm çok önemlidir.Yani bölümünüz sayısal ise sizin için en çok puan getirecek bölüme çalışmalısınız.

Matemetik ve fen kısmında sıkıntınızın olmaması gerekiyor.Bununla birlikte kalan sözel kısımlarda  iyi olmanız sizi rakiplerinizin önüne geçirir.

 
Ygs hakkında söylemek istediğim bir diğer husus şu; ygs sınavı kolay bir sınav dersleri ağır değil konu açısından bir sıkıntı çekmezsiniz.Ancak burada size puan kaybettirecek olan sınav süresinin yetersiz olması ve yoruma dayalı soruların olmasıdır.

Eğer birinci bölümün tüm konularını bitirip yeterli sayıda soru çözerseniz. Bununla birlikte sınavda soruları dikkatli bir şekilde çözerseniz ben ygs sınavında pek sorun olacağını zannetmiyorum. Ygs sınavının bir diğer dezavantajı ise herkesin bu bölümü iyi yapıyor olması.Yukarıda dediğim gibi ygs sınavinda en önemli kısım dikkat.
 
Lys kısımı ise işin profluk bölümü artık bu bölümde ne kadar çalıştı iseniz ne kadar fazla konuya çalıştı iseniz o kadar fazla soru çözersiniz.Bu kısımda da önemli olan bir kaç tane konu var ki bunlardan fazla soru çıkar.Bu konular;integral,türev,organik kimya vb.Bu konulara öncelik verirseniz sizin için bir avantaj olur.Bu konuların güzel yanı ise, çok soru sorulduğundan soruların genelde yüzeysel olmasıdır.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Şubat 2020
P S Ç P C C P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
.