Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Makaleler > Egitim > Genel Bilgi > İlköğretim Haftası ile ilgili drama oyunu


İlköğretim Haftası ile ilgili drama oyunu
Tarih 07/03/2013 02:41 Yazar Onur Okuyanlar 1552   Sayfa Numarası 6858
Print Pdf RSS
İlköğretim Haftası ile ilgili drama oyunu

İlköğretim haftası Drama oyunu
İlköğretim Haftası hakkında drama örneğiOYUNCULAR:
Anlatıcı
Ayşe
Kötü düşünce
İyi düşünce

AN- İyi günler sevgili öğrenci arkadaşlar. Hepiniz hoş geldiniz. 2006-2007 eğitim öğretim yılı bu hafta başladı. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Büyük bir istekle, arzuyla, hevesle okulunuza geldiniz. Öyle değil mi arkadaşlar. Sizler okulunuzu çok seviyorsunuz. Çünkü ben okumalıyım, bilgi öğrenmeliyim, Ülkeme, milletime ve tüm insanlığa yararlı olacak bir şeyler yapmalıyım diye düşündünüz , karar verdiniz ve geldiniz. Ne güzel. Ancaaaaak arkadaşımız Ayşe okula gitmek konusunda henüz karar verememiş . Ne yapacağını bilemiyor. Haydi bakalım hep birlikte izleyelim Ayşe nasıl bir karara varacak.

A- Okullar açıldı, herkes okula gidiyor. Ama ben ne yapacağımı bilemiyorum. İçimden bir ses diyor ki

İYİ DÜŞÜNCE- (Ayşenin arkasından Sahneye çıkar) Ayşe, ben senin içindeki iyi düşünceyim. Hiç vakit geçirmeden doğru okuluna git, hadi.

KÖTÜ DÜŞÜNCE: ( Kahkaha atarak Ayşenin arkasından sahneye fırlar) Ayşeee ben senin içindeki kötü düşünceyim. Okula gitmene hiç gerek yok Ayşee. Vaktini boşa harcama okul sana bir şey kazandırmaz

A- Bu iki düşünce arasında kaldım. Acaba ne yapmalıyım.

K.D- Sen benim sözümü dinle, al çantanı eline git hadi. Öğretmenlerin, arkadaşların seni bekliyorlar. Hem okula gitmek vaktini boşa harcamak değildir. Asıl okula (bilgi yelpazesi.net) gitmezsen zamanını boşa geçirmiş olursun.

ANLATICI: Evet işte böyle arkadaşlar. Gelin bizler Ayşeye yardımcı olalım. Ayşe okula gitsin mi yoksa gitmesin mi siz söyleyin.

A- Peki, madem arkadaşlarım istiyor o halde okula gidiyorum.

İ.D- Aferin Ayşe aferin sana.

K.D- (Fırlar) Hayır, hayır Ayşe gitme okula gitme. Bol bol tv seyretmek varken, güzel güzel oynamak varken okulda sıkılmaya ne gerek var. Gel beni dinle vaz geç bu işten git oyna sokaklarda oyna oyna oyna Ayşee.

İ.D- Aklını başına al Ayşe. Okul insanın canının sıkıldığı bir yer değil ki. Arkadaşlarınla, öğretmenlerinle birlikte olmak, bilgi öğrenmek canını sıkan şeyler değil, tam tersi seni çok mutlu edecek işlerdir. Hem yaz tatili boyunca bol bol oynamadın mı. Derslerini bitirdikten sonra gene oynarsın. Haydi benim dediğime uy, okulunu koş haydi koş.

K.D- Hayır, hayır beni dinle. Bırak o çantayı defteri, kitabı bırak. Bilgi öğrenmeyiver ne olacak sanki.

A- Bırakayım mı dersin gitmesem mi acaba.

İ.D- Olmaz Ayşe, bilgisizlik gibi kötü bir şey yoktur. Sen cahil kalacak bir insan değilsin. Kitapların, arkadaşların senin en iyi dostlarındır. Al kitaplarını git okuluna.

K.D- Ayşe gitme kal burada gitme. Kal kal kal. Sabahları erken kalkacak, uykusuz kalacaksın. Mışıl mışıl uyuyup geç saatlere kadar yatmak varken ne gerek var gitmeye. Mışıl mışıl mışıl mışıl uyuuu uyuuu.

İ.D- Uyuyan değil, okuyan, düşünen bilgi sahibi insanlara ihtiyaç var Ayşe uyma ona hadi git okuluna haydi.

K.D- Gitme gitme kal kal

İ.D Aydınlık bir gelecek seni bekliyor. Durma koş koş Ayşe

K.D- Koşma dur Ayşe koşma yorulursun. Okula gitmezsen sana dondurma ısmarlarım. Vakkas amcadan simit alırım, yarım litrelik su alırım yeter ki okula gitme (bilgi yelpazesi.net) her istediğini yaparım.

İ.D Aldanma onun vaatlerine sana yalan söylüyor.

A- Tamam ikinizin söylediklerini de pek ala anladım ve kararımı verdim. Arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum onların yanına gitmek istiyorum.

K.D Gitmeeee

A- Gidiyorum

İ.D Kov içindeki kötü düşünceyi kov Ayşe o senin olumsuz şeyler yapmanı istiyor.

A- Haklısın benim kafamı karıştırıp duruyor. Yok edeceğim onu.( Kötü düşünceye vurur, ezer yok eder, iyi düşünceyle kucaklaşır.) Arkadaşlar kabul ederseniz yanınıza geliyorum .Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Şubat 2020
P S Ç P C C P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
.