Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Ekonomi > İmkb de yatırımcı mı olmalı oyuncumu


İmkb de yatırımcı mı olmalı oyuncumu
Tarih 05/03/2013 05:17 Yazar Onur Okuyanlar 914   Sayfa Numarası 6899
Print Pdf RSS

İmkb de yatırımcı mı olmalı oyuncumu;

Yıllarını İMKB‘de kendini yatırımcı olara geçiren biri olarak kendime sorduğum soruların başında gelmektedir bu soru. İlk günlerin verdiği heyacan ile seans salonlarının havasını içine çekerek kendimi oyuncu hissettiğim günlerdi borsaya attığım adımların başlangıcı.

Ulusta bir aracı kurumun seans salonuydu ilk gördüğüm ve bir heyecanın başlangıcı güzel bir dünyaya atılan adımdı yaptığı.
İMKB’de Yatırımcı Olmakwww.aybilgi.netKarşımdaki ekranda bana bakan 300 hisse senedi ve herşeyi bir anda kazanmak isteyen ben. Hisse senedi o zamanlar benim için bir ayda zengin olup zengin olma aracıydı. Tabi bunun bir hayal olduğunu yatırım için ayırdığı paranın yüzde yirmisini üç günde verdikten sonra anladım.

 

Bir kaç macera daha yaşadıktan sonra anladımki bir yerlerde yanlış yapıyorum ve hemen dur serdar dedim, düşünmeye başladım ve o gün karar verdim. Oyun oynamak çocukluğumda kalmıştı benim ve borsa bir oyun değil bir yatırımdı. O günden sonra bir şirkete yatırım yaparken ilk önceliğim o şirketin finansal durumu oldu.

 

Birde şirketin sektörel gelişimi ve ekonominin konjoktürel durumunu gözardı etmemek gerektiğini anladım. Adımlarımı atarken her durdum ve düşündüm bu şirket bugün değil yarın ne yapabilir ve sonrasında o hissede yatırım kararını verdim.

 

Mümkünse şirketin yetkilileri ile görüştüm ve geleceğe dair yatırım planlarını sordum.Borsada yaşadıklarımın ilk kısmını bugün size anlatmaya başladım. Her gün borsa ve yatırımlarım hakkında yazılarımı sizinle paylaşmaya devam edeceğim.
 

Serdar YILDIRIMGoogle'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.