Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Zayıflatan Bitkiler


Zayıflatan Bitkiler
Tarih 08/03/2013 22:42 Yazar Onur Okuyanlar 1169   Sayfa Numarası 4103
Print Pdf RSS
zayıflatan  bitkiler Kekik
kekik hem baharat hem de etkili bir ilaçtır. idrar söktürücü, metabolizmayı canlandırıcı ve yağ yakımını artırıcı etkilerinden dolayı zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Sayısız şifa özelliklerinin yanı sıra kuvvetli bir antioksidandır ayrıca sindirimi kolaylaştırmaktadır. tansiyon yükseltici etkisinden dolayı, yüksek tansiyonu olanlar kullanmamalı ya da doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Kişinin ek bir Sağlık problemi bulunmuyor ise kekiği hem çay hem de bahar at olarak kullandırıyorum. Vücuttan su atarak zayıflamaya yardımcı olan, ödem çözen bitkiler de zayıflamaya yardım ederler, çünkü sahip olduğumuz fazla kiloların bir kısmı fazla sudur.

Şunu önemle vurgulamak isterim, kesinlikle kilo vermek tek amacınız olmamalıdır, önemli olan sağlıklı ve vücuda zarar vermeden ideal kiloya ulaşıp o kiloda kalabilmektir. Elbette bitkiler gibi masum yardımcılardan istifade edilebilir ama hiçbir bitkiden tek başına mucize beklememek lazımdır.

Üstelik bazen bitkiler de yetmez, ‘ bitki özleri’ kullanılır ki bunların doktor kontrolünde kullanılması şarttır. Zayıflamayı t akıntı haline getirmemek, sağlıklı kiloda mutlu olmayı becerebilmek gerekir.

yeşil çay
içeriğindeki ‘polifenolik’ bileşenler, yüksek antioksidan özelliklerinin yanı sıra yağ yakımını artırıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe sahiptir.

Yeşil çayın zayıflamaya yardımcı etkileri yağ yakımı ile de sınırlı değil, yemeklerle aldığımız karbonhidratların yavaş ve kontrollü yakılmasını sağlıyor, böylece kan şekeri yavaş yavaş yükseliyor, buna karşılık olarak da pankreastan insülin salınımı yavaş oluyor ve böylece yemekten hemen sonra oluşan açlık hissi önleniyor.

Yeşil çayın metabolizmayı artırıcı ve kan şekerini düzenleyici özelliklerinin yanısıra arındırıcı ve toksin atıcı etkilerinin de olması onu daha yıllarca zayıflama reçetelerinin baş tacı yapacak.

Mate çayı
enerji verici canlandırıcı etkilerinin yanı sıra metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakımını artırıcı etkileri var. Yeşil çaydan daha kuvvetli bir antioksidandır.

Kafeinin sağladığı bütün canlandırıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkilere sahiptir ama onun yaptığı yan etkileri yapmaz. Yağ yakıcı, metabolizmayı hızlandırıcı ve enerji verici etkileri ile kilo vermek isteyen kişiler için mükemmel bir yardımcıdır.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.