Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Yorgun gözler için salatalık maskesi


Yorgun gözler için salatalık maskesi
Tarih 08/03/2013 23:04 Yazar Onur Okuyanlar 1898   Sayfa Numarası 4203
Print Pdf RSS
YORGUN GÖZLER İÇİN

2   Çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı l çay kaşığı süt    tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapaklarınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra  özlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğim hissedeceksiniz.

 

Diğer öneriler:

a) l çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve nane koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün.

b) Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile    gözlerinizi  yıkayın.

c) 2 poşet çayı yanın çay fincanı kaynar suda 15 dakika    demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp    elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın  üzerine yerleştirip     10 dakika bekletip yıkayın.

d) l tutam ıhlamuru l çay fincanı kaynar suya ilave edip

10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın.    2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün    ve 10 dakika bekletip yıkayın.

e) Şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine    gezdirerek sürün.

Bir başka öneri:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHgr_4ssb8GeB0Kd1_vbWgSqH9hFMNcNaxbx1aDxTllJULiARWzgSalatalık mucizesi…  Fransa’da yapılan araştırmalar sonrasında gözün en büyük ilacının salatalık olduğu belirlendi.

Uzmanlar her akşam ve her sabah uygulanması gereken salatalık suyunun kırışıklıkları azalttığını belirtti. Göz çevresinin çok hassas olduğunu belirten uzmanlar, “Salatalık en

doğal ve etkili bakım yöntemidir. Göz çevresine mutlaka her gün salatalık suyu sürülmeli.”dedi.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.