Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Ucuğa iyi gelen şifalı bitkiler ve uçuk yarası bulaşır?


Ucuğa iyi gelen şifalı bitkiler ve uçuk yarası bulaşır?
Tarih 08/03/2013 22:22 Yazar Onur Okuyanlar 1541   Sayfa Numarası 4217
Print Pdf RSS
Ucuğa iyi gelen şifalı bitkiler ve uçuk bulaşır?

Genellikle farkedilmeyen küçük kızarıklar şeklinde ortaya çıkar. Ağız içi, diş etleri ve dudaklarda görülür. Uçuklu bir kişiden bulaşan virüs sonucu yeni doğan ölümlerine de rastlanılmaktadır.

Uçuklu kimse diğer insanlarla yakın temastan kaçınmalıdır. Kullandığı havlu, çatal, kaşık , bardak vb. eşyaları ayrılmalıdır.

Ucuğa iyi gelen şifalı bitkiler ve uçuk bulaşır?

Uçuk ve yarasıyla kesinlikle oynanmamalıdır. Dikkat etmek gerekir ki uçuk bulaşıcı bir rahatsızlıktır.
Şimdi sizlere birkaç tedavi yöntemlerinden bahsedeceğim.


• 10 gram meşe kabuğunu 15 gram ceviz yaprağıyla beraber 3,5 su bardağı suda 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Sonra bir çatal yardımıyla ezin. Soğuduktan sonra uçuk üzerine uygulayınız.
Ayrıca meşe kabuğunun kanamaları durdurma özelliğine de sahiptir.

• 1 tutam mayıs papatyası ve 1 çay bardağı kaynamış suyu karıştırın. Demlenmeye bırakın. Soğuduktan sonra süzün. Uçuk üzerine günde 3-4 kez kompres yapın. Bu işleme sonuç alıncaya kadar devam edin. Ayrıca bu yaptığınız karışım uçuktaki kaşıntıları da alacaktır.

• 3 adet andız otu kökünü 2 su bardağı suda kaynatın. Soğumaya bırakın ve soğımaya yakın süzün. Uçuk üzerine günde 5-6 kez kompres yapın. Bu uçuğun acısını ve

• 1 adet soyulmuş elmayı 2 su bardağı suda 10 dakika kadar kaynatın. Ardından soğumaya bırakın. Ilık haldeyken elde edilen su uçuk üzerine kompres yapın. Bu işlemi günde 5-6 kez yapın.
• 1 tutam ısırgan otunu 1 su bardağı suda kaynatın. Soğuduktan sonra süzün. Elde edilen sıvıyı uçuk üzerine kompres şeklinde uygulayın.

• Rendelenmiş şalgamları 20 dakika kadar suda kaynatın ve süzün. Sıkarak elde ettiğiniz posaya çavdar unu karıştırın ve merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğurun. Hazırladığınız merhemi pansumandan sonra uçuk üzerine sürün.

• Kıyılmış ceviz yapraklarını ısırgan otuyla beraber döverek ezin. Elde ettiğiniz posaya merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırarak susam yağı ile yoğurun. Hazırlamış olduğunuz merhemi uçuk olan bölgeye sürünüz.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.