Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Şifalı bitkilerle alkolu bırakmanın yolları


Şifalı bitkilerle alkolu bırakmanın yolları
Tarih 08/03/2013 22:42 Yazar Onur Okuyanlar 1454   Sayfa Numarası 4196
Print Pdf RSS

        Dünyada alkol kullanımı oranı çok yüksek ,alkol kullanımı abartıya kaçınıldığında ortaya çıkan sorunlar alkolilizim denilen bir olay meydana gelmektedir. Alkolizim alkol kullanan bireylerin kendilerini alkole karşı zayıf düşürğü , alkol almadan sinirli bir yapıya sahip olduğu , alkol almadan el titremesi , sinir bozukluğu gibi sinirsel bozukluklar yaşarlar.

Alkol kullanmaya devam edenler siroz hastalığına yenik düşebilir.Alkolü bırakmanın yollarını arayın çunki ileride şu hastlalıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Alkol kullanımında Kısa sürede ortaya çıkacak olan hastalıklar nelerdir ?
-mide ekşimesi
-sabah sersemliği
-kilo artışı
-baş dönmesi
Alkol kullanımında uzun sürede ortaya çıkacak olan hastalıklar nelerdir ?
- muhtemelen yağlı bir karaciğer
- periferik nöropati
- unutkanlık
- miktar arttırma ihtiyacı
Binge drinking = Denilen durum ise artık kendini alkol bağımlılığı sayan insanlar içindir. Mutlak durum insan hayatını yıkmasıdır.Alkolik artık yaşamdan feys almama durumundadır. Yaşadığı hayatta sadece alkol içmek için düşünür . Yaşanan bu durumlara engel çözüm ise ya doktor tedavisi , yada alkolu biraktıran şifalı bitkiler.
Çevremde ğördüğüm örneklerden bahsedecek olursam. Devamlı alkol kullanan birey sabahları erken kalkamaz , kalktığında Mide ekşimesi , baş dönmesi ve ağrısı , Sabah sersemliği , gibi etkilerle uyanıyor. gün içerisinde alkol kullanımına devam ediyor aşırı göbek yapıyor , kilo almak değil ama bu , tabiri caiz ise Bira göbeği , türk kası deniliyor toplum arasında. Kişinin aşırı alkol kullanımı sonucu ortaya çıkan bu sonuçlar ilerlemeye devam ediyor.En son halleri ise i Karaciğer yağlanması , periferik nöropati , unutkanlık , miktarı daha da çok arttırma hissi doğacaktır… Bundan sonra alkolik kısmına başlıyor ve bence hayat çekilmez durumdadır. Vatan kurtarıcımız , şuanda ayak bastığımız toprakların kurtarıcı önderliğini yapan sayın MUSTAFA KEMAL ATATÜRK allah rahmet eylesin ama onunda bilmediği bu alkol ve sigaranın sonucundan ölmüştür. ATATÜRK siroz dan ölmüştür. Ölümün kime nasıl , nezaman ve neşekilde geleceği belli olmaz. Bu yüzden yediklerimize , içtiklerimize ve giydiklerimize dikkat etmeliyiz. Tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

GEREKLİ MALZEMELER :

* 2 çorba kaşığı kekik otu,
* 1 litre kaynar su

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Kekik, kaynar suda, haşlanıp demlendirilir. Sıcak olarak süzülür ve termosa doldurulur. Her 15 dak bir 1 yemek kaşığı içilir. Bu kür, gerektiğinde, aralıklı olarak tekrarlanabilir. Fakat, bu kürün uygulanması sırasında, kişide mide bulantısı, kusma, dışkı ve idrara çıkarma, aşırı terleme gibi sıkıntılara sebep olabilir. Ancak daha sonra, kişinin iştahı açılıp yemeye ve susuzluğunu gidermeye karşı büyük bir istek başlayacaktır.

ALKOLÜ BIRAKMAK İÇİN DİĞER BİTKİSEL ÖNERİLER ;

* Çiğ lahana yenilmesi alkolik kişinin vücudundaki vitamin eksikliğine ve alkolü bırakmasına yardımcı olacaktır.
* Havanda dövülüp toz haline getirilmiş marul tohumu, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı olmak üzere, maydonoz ile yenilir.
* İyice yıkanmış taze asma yaprağı, sıkılarak veya ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra, günde 2 fincan içilir.
* Kabukları soyulmuş ve dilimlenmiş beyaz turp yenilmesi de alkolü bırakmakmakta faydalı olur.
Sağlıklı yaşamlar dilerim…
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.