Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Sarımsak Çayı ve faydaları hakkında bilgi


Sarımsak Çayı ve faydaları hakkında bilgi
Tarih 07/03/2013 07:40 Yazar Onur Okuyanlar 1195   Sayfa Numarası 4080
Print Pdf RSS
Sarımsak Çayı Faydaları;

sarımsak çayı faydaları Bildiğiniz gibi sarımsak bitkisi tek başına bir şifa kaynağıdır. Birçok kişi tarafından gerek kokusu gerekse de tadı sebebiyle sevilmeyen bir bitki olsa da içerdiği besin değerleri nedeniyle insan sağlığı için oldukça önemli bir besindir.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMVEBtSi0xNDN_LqXyafvQTyy7G7wPrABX3lp01J_CW5mulwhkBugün sizlere işte bu muhteşem bitki için nasıl bir çay hazırlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bu çay sayesinde çok kolay bir zayıflama dönemi geçireceksiniz. Bunla beraber sağlığınız için çok önemli olan besin değerlerine hızlı bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Çayımızın içinde 4-5 parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil, 3 tane küçük sarımsak, bal ve limon suyu olacak. Kendinizi buna göre ayarlasanız iyi olur bence.

2 su bardağı suyun içerisine taze zence fillerin tamamını koyduktan sonra 6 dakika kadar kaynatmanız gerekecek. Dikkat etmeniz gereken nokta suyun içine koyduğunuz taze zencefillerin küçük parçalara ayrılmış olmasıdır.

6 dakika kadar kaynadıktan sonra sarımsakların tamamı kaynayan zencefil suyunun içine atılır. Sarımsakların kabukları soyulmuş ve iyice dövülmüş olması gereklidir. Bütün olarak atmanızın bir anlamı yok. Bu nedenle iyice dövmeniz ve dövme sonunda çıkan suyu ve peltesini çaya atmanız gerekecek.

Karışıma sarımsak ilave edildikten hemen sonra karışım ateşin üzerinden alınarak soğumaya bırakılır. Soğumaya bırakmadan önce yarım tatlı kaşığı balı karışımın içine eklerseniz hem verdiği besin değeri, hem de tadı daha iyi bir duruma geçecektir.

sabah ve akşamları 1 tane olmak üzere günde 2 bardak tüketebilirsiniz. Çayı ne çok tok karnına nede çok aç karnına tüketmeyin. Yemeklerden 1 saat sonra aslındada ideal olan süredir.

Bu sarımsak çayı tarifi ülkemizde ender saraç tarafından önerilmiştir. Aynı zamanda angelina julienin de diyetinin önemli bir kısmı olarak bilinir.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.