Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Saglik ve insan sağlığına iyi gelen şifalı bitkiler


Saglik ve insan sağlığına iyi gelen şifalı bitkiler
Tarih 03/03/2013 10:15 Yazar Onur Okuyanlar 1454   Sayfa Numarası 4199
Print Pdf RSS
İnsan sağlığı bakımı bi okadar basit bi okadar da zordur. Türkiye de sağlık insanların pek dikkate almadığı bir konu malesef.  Halbuki sağlık kadar önem verilecek bir konu yok.

Sağlık olmadan hiç bir iş hiç , hiç bir olay olmaz… Herşeyden önce sağlık gelmesi gerekir.

İnsan sağlığı.
Sağlık denilince , çocuk gelişiminde sağlıklı beslenme , dengeli beslenme, Diş Sağlığı , diş eti kanama problerine, mantar hastalıklarına , ms hastalığına , bronşit hastalığına ,güzellik , cilt bakımı , mide rahatsızlıklarına , aşırı kilo almaya , zayıflama için , kilo almak için , zona tedavisi , Karaciğer büyümesine , cilt sağlığı , saç bakımı sağlığı , fiziksel sağlık , genetal sağlık , manevi sağlık , şifalı otlar ve bitkilerle sağlık…

Sağlıklı yaşama dair bütün olaylardır. Sağlık sebebleri %85 Dengeli beslenme üzerine çıkan sağlık sorunlarıdır.

Dengesiz beslenmeden ortaya çıkan hastalıklar kalıcı hastalıklara sebeb olabiliyor. Bunun bilincide olmazmız fakat yinede dikkat etmememiz çok saçma olmuyor mu ? İnsan sağlığının yerini başka birşey tutabilir mi ? Sizlere sağlık olmadan ne işin peşinden koşabilirsiniz ?

Günlük ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabilirsiniz ?

Sağlık durumunu düzgün bir seviyede tutabilmek için sadece dikkat etmemiz gerekmiyor , çünkü hava kirliliği , toprak kirliliği , su kirliliği fazlalaştı. Bunlara sebeb yediğimiz gıdalarda hormonal bozukluklar meydana geldi.

Sevgili okurlar, Doğayı biz bozuyoruz doğa yinede bizlere kendi içinden çözüm yollarını sunuyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmek için yiğemedimiz gıdaların vitamin protein eksiklerimizi Şifalı bitkilerden alabiliriz. Şifalı bitkilerin Faydaları esas alınarak artık sağlık çemberimize dikkat etmeliyiz.

Doğada binlerce sağlığımıza faydalı bitki var bunların başında gelenler :

Aloe Vera Faydaları – Bu, yanık, yara ve cilt bozukluklarında kullanılan güçlü bir bitkidir. Ayrıca enfeksiyonla mücadelede etkilidir.

Ginseng Faydaları- Bu bitki eski çağlarda tüm bedeni canlandırmak ve genel sağlığı geliştirmek için kullanılırdı.

Bunlar daha bir bölümü olup dahasıda vardır. Sağlık dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Çocuklarımızın sağlığı bizim sağlığımız günümüz zamanında tehlikededir. Dışarıdan okadar yabancı madde alıyoruz ki vücudumuza hastalanıyoruz. Siz sevgili okurlarım lütfen Dengeli beslenmeye ve Sağlıklı yaşama ve Sağlıklı yaşatmaya dikkat edin…

Sağlıklı Yaşamlar diliyorum…Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.