Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Saç dökülmesine karşı bitkisel 4 çözüm önerisi


Saç dökülmesine karşı bitkisel 4 çözüm önerisi
Tarih 04/03/2013 18:30 Yazar Onur Okuyanlar 1177   Sayfa Numarası 4228
Print Pdf RSS
Saçlarınız dökülmeler ile başbaşa mı ? Saçlarınızı okşadığınızda elinize tutam tutam saçmı geliyor,saçlarım dökülüyor pisikolojisiyle kendinizi iyi hissetmiyormusunuz.

İşte sizlere etkili çözüm yolları.Saç dipleriniz sağlıklı ve güzel olacak. Saç tedavisinde şifalı otlar vebitkiler herzaman yanınızda

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm

• Birinci önerim ;


1. Kalendula 2 yemek kaşığı kadar,
2. Papatya 2 yemek kaşığı kadar,
3. Lavanta çiçeği 1 yemek kaşığı,
4. Kekik otu ½ yemek kaşığı.
Şimdi hazırlanışını anlatıyorum ; bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su ekleyin. Üzerini kapatın ve 20 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın. Tabi bu karışım açık renkli saçlar için uygundur. Kalendula ve papatya olduğu için de saç köklerinizi güçlendirecektir ve kepeklerden arındıracaktır.

• İkinci önerim :

1. Devetabanı yaprakları 2kaşık kadar,
2. Meşe kabuğu 2 kaşık kadar,
3. Şerbetçi otu kozalağı 2 kaşık,
4. Nane 1 kaşık kadar.

Hazırlanışı ise :

Bitkilerin üzerine 2 litre kaynar su ekleyin. Üzerini kapatıp 2 saat demlemeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ve kendi halinde kurumaya bırakın. Bu karışımın 2. Bir yolu daha var. Onu da söylüyorum; bitkilerin üzerine 1 litre kaynar su ekleyip 1 saat demlenmeye bırakın. Soğutun ve süzün. Saçlarınıza ve saç diplerinize pamuk yardımı ile bunu uygulayın.

Saçlarınızı eşarpla sarın. 10-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra kalan karışımı saçlarınızın tamamına yedirip kurumaya bırakın.

Ayrıca şerbetçi otu kozalağı ve devetabanı kepekleri temizleyici, kan dolaşımını hızlandırıcı ve saç dökülmesini durdurucu etkileri vardır.

• Üçüncü önerim :
Isırgan otu kökü ve latin çiçeğini eşit miktarlarda karıştırın. 0,5 litre alkol ekleyin ve 1 ay boyunca bekletin. 5 günde 1 ,şişeyi çalkalayarak karıştırın. Haftada 2 defa bu karışımı saçlarınıza uygulayın.

• Dördüncü önerim :

1 ölçü kırmızı sivri biberin üzerine 8 ölçü alkol ekleyin. 25 gün boyunca karanlık bir yerde dinlendirin. 5 günde 1 çalkalayarak karıştırın. Süzün. Karışımdan bir miktar alın ve üzrine 10 ölçü su ekleyip karıştırın. Pamukla saç derinize uygulayın
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.