Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Nar suyunun faydaları hakkında bilgi


Nar suyunun faydaları hakkında bilgi
Tarih 06/03/2013 07:29 Yazar Onur Okuyanlar 1228   Sayfa Numarası 4227
Print Pdf RSS
Nar suyu bir çok hastalığı önleyen önemli bir besin çeşididir.

Örneğin yüksek tansiyon hastalığı için çok yardımcıdır. Tansiyonun dengelenmesini istiyorsanız öğleden önce ve öğlenden sonra birer çay bardağı taze sıkılmış nar suyu içmenizi öneriyorum. Nar suyu aynı zamanda böbrek ve dişeti iltihaplarında da oldukça etkili bir içecek.
 

Bunun için ise günde iki veya üç defa zynı şekilde taze sıkılmış bir çay bardağı nar suyunu ağzınız içinde bekleterek için. Bu arada nar suyunu içerken tek içimde yada birkaç içimde değil, yavaş yavaş, yudum yudum yani küçük ölçülerde tüketilmesi gerçekten çok önemli bir nokta.

Nar suyunun faydaları hakkında bilgiNarın o şekilde düzenli bir duruşunu herkes çok merak ediyor.

Bütün bunları narın içinde olan antiseptik, antibaktaeriyel ve antiinflamatuvar maddeler sağlıyor. Ve bu maddelerde buruk ve kekremsi tadı oluşturan tanelerinin bağlı olduğu onlarca etli kısımlarda bulmakta. Sonuç olarakta narı tüketirken dış kabuğundan ayırmak doğru değil.

Peki nasıl içeceğiz dediğinizi duyar gibiyim…  :)
Size söyleyebileceğim en uygun kullanım şekli limon,portakal vs. yicekleri sıktığınız gibi sıkıp içmeniz. Bu sayede size bahsettiğim sizin için yararlı olan antiseptik, antibakteriyel ve antihipertansif( tansiyon düşmesine yardımcı olur) maddeler sıkma sırasında suyuna geçer.


Fakat ben yemek istiyorum derseniz lütfen çekirdekle yememeye dikkat edin. Aksi taktirde çekirdek kabızlığa ve bağırsak hareketlerinin kısıtlanmasına yol açar.

Evet nar suyu tansiyonu dengeler ama eğer düşük tansiyonlusanız nar suyu içmemenizi şiddetle dile getiriyorum. Neden diyorsunuz sanırım. Nar suyu kan basıncınızı düşürür. Ve düşük tansiyonlulardan biriyseniz nar suyu içtikten yarın saat sonra gibi kendinizi yorgun ve halsiz hissdebilirsiniz benden söylemesi 
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.