Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Melisa çayının faydaları hakkında bilgi


Melisa çayının faydaları hakkında bilgi
Tarih 05/03/2013 15:07 Yazar Onur Okuyanlar 1465   Sayfa Numarası 4079
Print Pdf RSS
Melisa Çayının Faydaları;

melisa çayının faydaları Melisa çayının faydaları kan şekerini düşürmeye, kanı sulandırmaya, yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına, damarları açmaya, Sinir sistemi düzensizliklerine, baş Dönmesi ve baygınlıklara, nefes darlığına, gribe, mide ağrılarına, idrar yolu ve böbrek hastalıklarına faydalıdır.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRqzuXk2Jyzo5keaDNLHS5GPkuOzKrWLOkkflpzSt_XYr2ZW_X0Şeker hastalığı
100′er gram melisa, mercanköşk, zeytin yaprağı, kekik, kantaron ve acı pelin otu, 5 litre suya konulup kaynatılır. suyun kaynaması geriye 1 kg .’lık karışım kalıncaya kadar devam eder.

Kaynatılmanın ardından sıvı soğutulup süzülür ve buzdolabı na konur. Yemeklerden 1 saat önce 1 çorba kaşığı içilir. Kan şekeri nor mal seviyede kontrol altına alınıncaya kadar devam edilmelidir.

Astım
25′er gr melisa, mercanköşk, Civanperçemi, melekotu, karabaş otu, hatmi çiçeği, ebegümeci kantaron çiçeği, ıhlamur ve papatya, 5 litre suda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulup süzülür ve buzdolabına konur.

Yemeklerden bir saat önce bir su bardağı bu sıvıdan alınıp, ılık olarak içilir. Üzerine bir kaşık süzme bal yenilir. hastalık geçinceye kadar devam edilir.

Mide ağrıları
20′şer gr melisa, nane, kantaron çiçeği, feslegen, aynısafa, anason, papatya, andız kökü ve ebegümeci, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. fayda sağlaması için 30 gün kullanılmalıdır.

Sinir sistemini düzene sokma
20′şer gram melisa, lavanta, kedi otu, ginseng, mercanköşk, fesleğen, nane, hayıt yaprağı, şerbetçi otu, çuha çiçeği, bin bir delik otu ve safran, 5 litre suda 30 saniye kaynatılır. Soğutulup süzülür ve buzdolabına konur. Sabah, akşam ve yatmadan önce balla tatlandırıp, bu sıvıdan ılık olarak 1 su bardağı içilir. En az üç ay kullanılmalıdır.

Baş dönmesi
20′şer gr melisa, yavşanotu, kişniş, karabaş otu, biberiye, melekotu kökü, lavanta, mısır püskülü ve kediotu kökü, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır. Ayrıca 1 kg . bala 250 gr. öğütülmüş çörek otu konulup macun yapılır. Sabah, öğle, akşam yemeklerden önce birer tatlı kaşığı alınırsa iyileşme çabuklaşır.

Kalp hastalıkları
20′şer gram melisa, biberiye, sinameki, karabaş otu, andız kökü, civanperçemi, hindiba, sinirli ot, tarçın kabuk, nane ve anason 5 litre suda 7 dakika kaynatılır. Soğutulup süzülür ve buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır.

Hazımsızlık
20′şer gram melisa, mentollü nane, civanperçemi, kekik, çıban otu, anason ve kantaron çiçeği, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzülür. Yemeklerden yarım saat önce ılık olarak bir çay bardağı içilir. 30 gün kullanılmalıdır.

Böbrek ağrıları
20′şer gram melisa, yoğurtotu, atkuyruğu, altın otu, kara hindiba, ısırgan otu yaprağı, mısır püskülü, papatya, kiraz sapı ve anason, 5 litre suda 5 dakika kaynatılır. Soğutulup süzüldükten sonra buzdolabına konur. Yemeklerden yarım saat önce ılık olarak bir çay bardağı içilir. 60 gün kullanılmalıdır.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama