Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Çiçek ve bitkiler > Ayrıkotu Kok Nedir, Faydasi Nelerdir?


Ayrıkotu Kok Nedir, Faydasi Nelerdir?
Tarih 08/03/2013 22:28 Yazar Onur Okuyanlar 1612   Sayfa Numarası 5239
Print Pdf RSS

Ayrıkotu Kökü Nedir, Faydası Nedir

 

 ayrıkotu kökü

ayrıkotu kökü

Ayrıkotu Kökünün İyi Geldiği Hastalıklar:

 

Bronşiyal rahatsızlıklar, prostat iltihabı, idrar yolları iltihabı, üriner sistem iltihapları, idrar kesesi iltihabı, romatizma ve gut hastalıkları, metabolizma problemleri, gibi hastalıklara iyi geldiği kanıtlanmıştır. En büyük düşmanı olduğu hastalıksa prostattır. Ayrıkotu kökü prostata günümüzde en iyi tedavilerden birisi sayılır. Bu faydalarının yanı sıra böbrek taşı düşüremeyenler içinde birebirdir. Ergenlik sivilcesi gibi tedavisi uzun ve zahmetli hastalıkları çok kolay tedavi edebilmektedir. Deri hastalıklarında da ayrık otu kullanılır.

Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli şekillerde kullanılır. Akne dediğimiz sivilceleri geçirmek için ayrıkotu kökü şu şekilde hazırlanır:

“2 ölçü ayrık otu kökü, 1 ölçü atkuyruğu, 1 ölçü ısırgan otu, 1 ölçü mayıs papatyası, ince kıyılarak iyice karıştırılır. Bir tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. 2-3 haftalık bir kür halinde, günde 3-4 bardak çay, aç karnına veya öğün aralarında içilir.”

Kaynak olarak Takvim Gazetesi alınmıştır.Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.