Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Egitim > Atatürk > Atatürk'ün önderligi, liderligi


Atatürk'ün önderligi, liderligi
Tarih 05/03/2013 20:24 Yazar Onur Okuyanlar 1603   Sayfa Numarası 5807
Print Pdf RSS
Atatürk’ün Önderliği, Liderliği

Atatürk, yirminci yüzyılın ilk yarısını üstün kişiliğiyle etkilemiş, bir önderdir. Onun üstün bir yöneticilik yeteneği vardı. Savaşta orduları, barışta ülkeyi çok iyi yönetmiştir. Tek başına Samsun’a çıktı, karşılaşılan sorunları ve tehlikeyi usanmadan, yorulmadan anlattı açıkladı. Kendisi inanıyordu, milletine güveniyordu, halka inanç ve güven aşıladı, tüm millet, onun arkasından koştu.

Atatürk, akıl ve mantık dışına çıkmadı, yayılmacı bir yol izlemedi, bugünkü sınırlarımız içinde yeni bir devlet kurmak; laik, özgür, çağdaş bir toplum yaratmak istiyordu. Bunu| da başardı.

Atatürk çalışkandı, yurtseverdi, vatanı her şeyin üstünde tutuyordu. Alçak gönüllü açık sözlüydü. O, gerçekçiydi; hayal peşinde koşmazdı. Atatürk, yalnız Türkleri değil, diğer insanları da severdi, insan severdi. Dünya insanlarının kinden, nefretten, kıskançlıktan uzak yetiştirilmesini savunurdu.

Atatürk, ileri görüşlü, askerî ve siyasî deneyimlerden yararlanan, her çeşit olayları değerlendiren bir kişiydi. Türk milletine egemenliği veren, mazlum milletlere öncülük yapan tek adamdı.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.