Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Egitim > Atatürk > Atatürk'ün insan sevgisi hakkında söyledigi sözler


Atatürk'ün insan sevgisi hakkında söyledigi sözler
Tarih 08/03/2013 18:37 Yazar Onur Okuyanlar 3465   Sayfa Numarası 5583
Print Pdf RSS
Atatürkün insan sevgisini insanlar arasında ayrım yapmadığını vurgulayan özlü sözler

 http://cicicee.com/images/UserFiles/Image/ataturk-cocuk-sevgisi-1.jpgİnsanları mutlu edeceğim diyen onları birbirine boğazlatmak insani olmayan ve son derece üzücü olan bir sistemdir.

İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır.. ( 1931 )

- İnsanlar daima, yüksek, asil ve kutsal hedeflere yürümelidirler Bu hareket şeklidir ki, insan olanın vicdanını, beynini ve bütün insanlık anlayışını tatmin eder. Bu şekilde yürüyenler, ne kadar büyük fedakârlık yaparlarsa, o kadar yükselirler ve bu hareket şekli mutlaka açık olur.. ( 1926 )

- İnsanların saygı ve şerefinin, itaat ve uyumunun kendinden maddeten değil, manen yüksek olanlar için gösterilmesi insan ruhunun gereklerindendir.. ( 1914 )yazı altı mesaj alanıGoogle'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
    Spor Nedir?
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.