Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Makaleler > Arabalar > 1 Serisi 3 kapı BMW


1 Serisi 3 kapı BMW
Tarih 07/03/2013 18:02 Yazar Admin Okuyanlar 1581   Sayfa Numarası 295
Print Pdf RSS
1 Serisi 3 kapı BMV

 
1 Serisi (3 Kapı)
 
Marka : BMW
Modeli : 1 Serisi (3 Kapı)
Kasa Tipi : Hatchback 3 kapı
Model Yılı : 2007

Dış tasarım
BMW 1 Serisi nin yan profili saf spor otomobili karakterindedir. Uzatılmış kapılar ve çerçevesiz camlar sportif görünümü vurgularken, yolcu bölümü arka bölüme doğru uzanır ve dikkatleri hemen arka aksa toplar. Otomobilin yan etekleri sizi içeri davet ederken dinamizmin altını çizer.


İç tasarım
BMW 1 Serisi nin iç mekanı yarış otomobilinin kokpitine benzer. Direksiyon simidi ve vites kolu elinize mükemmel bir şekilde oturur ve vites değişimleri ile manevralarınızın heyecan verici olmasını garanti eder. Kalite odaklı tasarım detaylara kadar iner. Geniş torpido gözü arttırılmış saklama alanı sunarken gösterge paneli çok açık bir şekilde yerleştirilmiştir. Tüm işlevler özel olarak çalışabilir size de en önemli şeye konstantre olmak kalır mesela sürüş keyfine.

Motor Seçenekleri

Altı ileri şanzıman.
Pürüzsüz ve çevik haliyle 6 ileri şanzıman, BMW 1 Serisi modellerinin dinamik sürüşüne katkıda bulunuyor. Kısa vites geçişleri, mükemmel oranları ve tork gücünden en uygun şekilde yararlanması dikkat çeken özellikleri arasındadır. Opsiyonel 6 ileri otomatik şanzıman (118d için mevcut değildir) yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi, ani güç çıkışları ve sıradışı tepki süreleri ile net bir sürüş sunar. Viteslere daha hakim olmak isteyen kullanıcılar Steptronic modu açabilirler.

Dört silindirli dizel motor.
Düşük devirlerde inanılmaz tepkili olan BMW dizel motorları sıradışı tork ve performans sunuyor. Üçüncü nesil common rail enjeksiyonu sayesinde 65 kW/lt ye kadar çıkabilen kapasitesi ve 5 lt/100 km den az yakıt tüketimiyle oldukça verimlidir. Tamamen alüminyumdan yapılan motor bloğunda ağırlık 20 kg düşürülmüştür. Her iki motor da Fren Enerji Telafisi ve Otomatik Başlatma Durdurma işlevine standart olarak sahiptir, ayrıca partikül filtresi ve yakıt koruması ile donatılmıştır.

Altı silindirli benzinli motor.
En uygun güç eğrisi için BMW 1 Serisi ndeki en geniş motor Valvetronic tam değişken supap kontrol sistemine sahiptir. 195 kW (261 bg) güç üreterek, 0 dan 100 km/sa hıza 6,0 sn de ulaşır ve 250 km/sa maksimum hıza sahiptir BMW 1 Serisi ni tatmanın en sportif yolu. BMW 130i ise yakıt tüketimi değerlerinin düşük olması dışında bu verilerde hiç geri kalmıyor.

Dört silindirli benzinli motor.
Bir dakika içinde ortalama 10 defa göz kırparsınız ve bu süre içerisinde her defasında 2 mg kadar az yakıt sağlayan 2.000 farklı yakıt enjeksiyonunu kaçırırsınız. Bu sıra dışı hassaslık supaplar arasında merkezi olarak konumlandırılmış piezo enjektörleri tarafından mümkün hale gelmektedir. BMW 118i ve BMW 120i modellerinde bulunan Otomatik Başlatma Durdurma işlevi bu üst seviye teknoloji ile beraber yalın yanma modunda çok uzun süre çok yüksek devirlerde çalışabilmektedir. Böylece yüksek performans arttırılmış verimlilikle sağlanmaktadır. Az yakıt, çok performans BMW EfficientDynamics yaklaşımının temeli.

Aktif Direksiyon Sistemi.
Opsiyonel Aktif Direksiyon Sistemi direksiyon simidinin dönme açısını otomobilin hızına göre ayarlar. Düşük hızlarda direksiyon simidinin kilitten kilide iki dönüşü yeterlidir, yüksek hızlarda ise dönme açısını arttırarak daha akıcı bir sürüş sağlanır. Ayrıca Aktif Direksiyon Sistemi virajlarda ve frenlemelerde kayma tehlikesi olursa tersi yönde dönüşler uygular.

Arkadan itişli sürüş.
BMW 1 Serisi ndeki arkadan itiş sistemi her manevranıza dinamizm katıyor ve ideal bir ağırlık dağılım oranı sunuyor. Sonuç: Karşılaştırılmaz çeviklik, mükemmel kontrol ve net manevralar. Daha başka bir deyişle: Saf sürüş keyfi.

Çok kollu arka süspansiyon.
BMW 1 Serisi nin denge yönetimine yardımcı olan çok kollu arka süspansiyon, tekerlek konumunun her zaman doğru olmasını sağlayan kompleks bir yapıya sahiptir. Tavizsiz yolcu konforu sunarak BMW 1 Serisi nin dinamik doğasını yansıtır.

Dinamik Denge Kontrolü.
Daha fazla güvenlik ve sürüş keyfi için: Elektronik bir şasi kontrol sistemi olan Dinamik Denge Kontrolü BMW 1 Serisi nde standart olarak sunulur. Şasi ve tekerleklerin davranışlarını düzenli olarak kontrol eder. Tutunma kaybı yaşandığında sürüş gücünü azaltarak her tekerleğe ayrı ayrı fren uygulayabilir. Böylece kayma daha başlamadan milisaniyeler içinde önlenir. Tek bir dokunuşla Dinamik Çekiş Kontrolü de devreye alınarak daha fazla tutunma ve zorlu zeminlerde güvenilir sürüşler sağlanabilir.

Perfonmans

BMW EfficientDynamics.
BMW EfficientDynamics yaklaşımının arkasında, emisyonları ve yakıt tüketimlerini azaltan aynı zamanda performansı artıran akıllı özellikler paketi vardır. Hepsi BMW 1 Serisi nin verimlilik ve motor ekonomisi alanlarında yeni standartlar belirlemesi için çalışır. BMW nin yeni teknolojileri Otomatik Başlatma Durdurma, Fren Enerji ve bir takım sürüş devamlılığı sağlayan modifikasyonlar da bu yaklaşıma dahildir. Hepsi birlikte "güç ya da yakıt tüketimi" ikilemini çözmek için daha önce görülmemiş bir şekilde uğraşırlar

Fren Kuvvet Göstergesi.
Ani duruşlar veya acil frenlemeler günlük sürüşte sıradan olaylar değildir. Ama bu gibi durumlarda arkadaki sürücünün tepkileri çok önemlidir. Fren Kuvvet Göstergesi iki kademeli bir aydınlatma sistemi olup, normal frenlemelerde ana lamba aydınlanır ve daha ani duruşlarda ise bütün fren lambası kırmızıya bürünür. Böylece arkadaki sürücüler durumun farkına hemen varırlar. Opsiyonel xenon farları varsa, arka lambalar seçkin LED teknolojisine sahip olur.

Konforlu Giriş.
Opsiyonel Konforlu Giriş sayesinde BMW 1 Serisi otomobilinize anahtarınızı cebinizden çıkarmadan girebilirsiniz. Araca yaklaşırken, anahtar kimlik sinyallerini iletir. Siz kapı kolu ile temas ettiğiniz anda kapılar açılır ve geriye Start/Stop düğmesine tek bir dokunuşla başlatacağınız bir yolculuk kalır.

Dönemeç aydınlatmaları.
Dönemeç aydınlatmaları opsiyonel Adaptif Farları tamamlıyor ve far üniteleri içinde iki ayrı aydınlatma kaynağı ile çalışıyor. Belirli bir hıza kadar, sinyal lambaları çalışınca veya direksiyon simidi dönünce çalışırlar. Dönerken veya viraj alırken otomobilin yönleneceği yeri aydınlatarak güvenliği arttırır.

Pasif güvenlik sistemi.
BMW 1 Serisi ndeki güvenlik elektronikleri yüksek hızlardaki tepkiyle acil durumlara karşı harekete geçerler. Çarpışma sezicileri tam zamanında ve doğru derecede doğru sistemi kullanarak hemen cevap verir. Tüm 1 Serisi modelleri altı hava yastığı (sürücü ve ön yolcu, ön ve arka için baş ile ön koltukların bel dayamalarına entegre edilmiş yan hava yastıkları) ve emniyet kemeri kuvvet sınırlayıcıları ile donatılmıştır.
 Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.

Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.