Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Siyaset Haberleri > Avrupa parlementosu avusturya'lı voggenhuber kuzey irak operasyonuna ağır sözler


Avrupa parlementosu avusturya'lı voggenhuber kuzey irak operasyonuna ağır sözler
Tarih 11/11/2007 17:13 Yazar Onur Okuyanlar 1159
Print Pdf Email RSS
 Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Üyesi Avusturyalı Voggenhuber, 'Kuzey Irak'a Müdahale Durumunda Türkiye ile Müzakereler Durdurulsun' Dedi. Voggenhuber, 'Şu Anda Bu Bile Şüpheli' İfadesini Kullandı.


Johannes Voggenhuber, Türkiye'nin Kuzey Irak'a yönelik olası sınır ötesi operasyonu durumunda müzakerelerin durdurulması çağrısında bulundu. ABHaber'e göre, Voggenhuber, Avusturya gazetesi Österreich'in "Türkiye, kendini savunma hakkına işaret ediyor" yolundaki bir soruya şu yanıtı verdi:


"Bu gülünç. Türkiye için önemli olan Kuzey Irak Kürtlerinin güçlenmesidir, PKK savaşçılarının yok edilmesi değil. Kürtlerin birliği büyük bir tehdit unsuru olarak görülmektedir. Kendini savunma hakkıyla hiç alakası yoktur. Sınırın Türk ordusu tarafından geçilmesi açık seçik saldırı anlamına gelir."

Türkiye'nin AB üyeliği konusunda Hristiyan Demokratlar'ın doğrultusunda görüş bildiren Voggenhuber, "Ben her zaman tam üyelik içermeyen imtiyazlı ortaklıktan yana oldum. Ama şu anda bu bile şüpheli" ifadesini kullandı. (ANKA)
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.