Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > İnternet haberleri > Bill gates servetini dağıtıyor diye gelen hesabınızı boşaltan e-mail


Bill gates servetini dağıtıyor diye gelen hesabınızı boşaltan e-mail
Tarih 10/08/2009 16:28 Yazar Onur Okuyanlar 1268
Print Pdf Email RSS
 İnternet dolandırıcıları yeni bir yöntem buldu.. Bilgisayar korsanları, "Bill Gates, servetini dağıtıyor" diyerek, spam mesajları gönderiyor.

Hürriyet yazarı Erkan Çelebi köşesinden internet kullanıcılarını bu tuzağa karşı uyardı. Çelebi'nin verdiği bilgiye göre Hacker, kişisel bilgiye ulaşmak için Microsoft’u ’yem’ yapıyor


Yemleme yöntemi ile vurgun yapanların foyasını anlatan Çelebi, bu müthiş dolandırılık yöntemini şöyle anlatıyor:

-YEMLEME YÖNTEMİ: Yemleme yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen bu vurgunlarda, ilk önce e-postaları yasal bir kuruluş tarafından gönderildiği imajı yaratılarak, çeşitli vaadlerde bulunuluyor. Karşılarında ciddi bir kuruluş olduğunu düşünen internet kullanıcıları da bu vaadleri çekici bulabiliyor. Kişisel bilgilerini çekinmeden verebiliyor. Bilgisayar korsanları da bu bilgileri, banka hesaplarını boşaltmadan sahte kimlik ve kredi kartı düzenlemeye kadar bir çok işlemde kullanabiliyor.

PARA DAĞITIYOR: Microsoft Türkiye’nin adı kullanılarak gönderilen bu e-postalarda, internet kullanıcılarından sadece kişisel bilgileri değil, mesajın en az 10 kişiye daha iletilmesi isteniyor. Böylece zincirin kısa sürede yayılması sağlanıyor. Bill Gates’in sadece mesaja yanıt verenlere değil, mail zincirine ekletilen diğer kullanıcılarında 245 euro ödülden yararlanacağı taahüdünde bulunuluyor. Ancak, eklenen her kullanıcıdan sonra dağıtılan ödüllerin de kademeli olarak düşeceği, buna karşın zincire 10 kişi eklendiğinde elde edilecek ödül miktarının da 2 bin 360 euroya ulaşacağı savunuluyor. Mesajda, iki hafta içinde zincire katılanların sayısı 10 ulaştığı taktirde, Microsoft Türkiye’nin kazanılan toplam ödülü bir çek olarak adrese göndereceği ifadesine de yer veriliyor.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.