Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Tüketicilerin en çok şikayetci olduğu sektör


Tüketicilerin en çok şikayetci olduğu sektör
Tarih 30/07/2009 18:45 Yazar Okuyanlar 1293
Print Pdf Email RSS
Tüketicilerin en çok şikayetçi olduğu sektör!

Tüketiciler Birliği, 2009 yılı ilk altı ayı "Hak İhlalleri Raporu"nu açıkladı....   Tüketicilerin en çok şikayetçi olduğu sektör!

Rapora göre tüketiciler en çok bankacılık sektöründen şikâyetçi. Bankacılığı elektronik ve iletişim sektörleri takip ediyor.Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Bankalar hukuka aykırı uygulamalarına son vermeli ve kendilerini tüketiciye affettirmelidirler." dedi. Raporu kamuoyuna duyuran Ağaoğlu, dernek bünyesinden 2000 yılında kurulan Başvuru Merkezi birimiyle, başvuru yapan tüm tüketicilere uğradıkları hak ihlalleri ile ilgili ücretsiz hukuki yardımda bulunduklarını söyledi.

Belirli aralıklarla bu başvuruları raporlaştırarak kamuoyu ile paylaştıklarını anlatan Ağaoğlu, "Başvuru Merkezi'nce yayınlanan bu raporlar, bir anlamda Türkiye tüketicisinin tüketici hakları resmini çekmektedir." şeklinde konuştu.
        
Tüketiciler Birliği'nin 2009 yılının ilk altı ayında yapılan başvurular doğrultusunda hazırladığı 2009 Yılı İlk Yarıyılı Raporu'na göre, derneğe telefonla, internet üzerinden ve diğer yollarla toplam 3 bin 143 adet tüketici şikâyeti geldi. Gelen şikâyetlerin yüzde 25'i ayıplı mallara ilişkin. Şikâyetlerin yüzde 18'i ise ayıplı hizmetler, yüzde 16'sı kredi kartlarına yönelik..
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.