Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Siyaset Haberleri > Başbakan Erdoğan, D'alema ile Görüştü


Başbakan Erdoğan, D'alema ile Görüştü
Tarih 08/11/2007 21:58 Yazar Onur Okuyanlar 1186
Print Pdf Email RSS

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Temasları Çerçevesinde Bu Akşam Konakladığı S. Regi Grand Otel'de İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Massimo D'alema ile Görüştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İtalya temasları çerçevesinde bu akşam konakladığı S. Regi Grand Otel’de İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Massimo D’Alema ile görüştü.Başbakan Erdoğan ile yaklaşık 1.5 saat süren görüşmesinin ardından bir açıklama yapan D’Alema, “İki ülke arasındaki siyasi konuların yanı sıra gündemde olan diğer konuları da ele aldık.

En başta AB konusu ele alındı. AB dönem başkanlığı için yapılacak toplantıda, Türkiye’yi gündeme getireceğiz ve bu yöndeki değerlendirmelere karşılık İtalya Hükümeti kendisine düşen görevleri yapacaktır. AB’ye bu yönde baskı yapmaya kararlıyız” dedi. Görüşmelerde Irak’taki durumu da ele aldıklarını ifade eden D’Alema, “Bu konu hassas olduğu için duyduğumuz endişeyi dile getirerek, her konuda destek olabileceğimizi belirttim.

Bölgede meydana gelen olaylar sonucu bir çok insan hayatını kaybetti ve bundan duyduğumuz üzüntüyü başbakana ilettim. Yapılacak her girişim ve müdahale, oldukça iyi analiz edilerek yapılmalı. Bölgede zaten karışıklık var. Bu sorunun çözülmesi için İtalya olarak arabuluculuk yapmaya hazır olduğumuzu kendisine ilettim.

Yeter ki sorunlar çözülsün. Dileğimiz; Irak ile Türkiye arasındaki bu sorunların çarpışma olmadan diyalogla çözülmesi” diye konuştu. Son olarak Kıbrıs konusunun da görüşmede değerlendirildiğini kaydeden D’Alema, “Bu konu hakkında da görüşlerimizi Erdoğan’a aktardık. Bu sorun Annan Planı ile çözülmelidir ve bunu önerdik” diye konuştu.

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.