Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Haberler > > 7 aşamalı darbe planı


7 aşamalı darbe planı
Tarih 29/01/2008 15:19 Yazar Onur Okuyanlar 843
Print Pdf Email RSS
Ergenekon Operasyonu kapsamında 'terör örgütü lideri' suçlamasıyla tutuklanarak Kartal Cezaevi'ne konan Veli Küçük'ün ajandasından 7 aşamalı bir darbe planı çıktı. Plana göre örgüt Türk-Kürt çatışması çıkarılarak darbeye zemin hazırlayacaktı.  TSK'YA

TSK'YA SIZMA ÇALIŞMALARI

Bazı emekli subaylar aracılığıyla ordu içinden de destek alma girişimlerinde bulunan örgütün, 'genç subaylar' oluşumu için çalıştığı belirlendi. Bazı alanlarda 'özel büro'lar kuran Küçük'ün, hassas kuruml

ara sızma sürecinde MİT, JİTEM ve Emniyet istihbaratına yakalanmamak için kurduğu İstihbarat Bürosu'nun başına eski istihbaratçı Erkut Ersoy'u getirdiği belirtildi.

'Örgütlenme, Propaganda, Operasyon, Finans, Din ve Cemaat İlişkileri' adlarıyla da 5 ayrı büro kurulduğu belirlenirken, finans bürosuna haraç çeteleriyle 'devlet' gibi ilişki kurarak gelir sağlama, cemaat bürosuna da 'İslami örgüt kurma' görevi verilmesi dikkat çekti. Haraç çeteleriyle ilişkilere dair medyaya da yansıyan fotoğraf ile bu kişiler arasındaki 500 sayfalık telefon konuşmalarının dosyaya eklendiği belirtildi.

ADIM ADIM DARBEYE DOĞRU

Kaos ortamı yaratacak eylemlerin ardından darbeye gidecek süreç de 7 aşamalı olarak planlandığı belirlendi.

1- Cumhuriyet gazetesine bomba atılması

2- Danıştay Baskını

3- Diyarbakır provakasyonu

4- Misyoner Katliamı

5- Hrant Dink Cinayeti

6- Fethullah Gülen'e iki suikast girişimi

7- Siyasilere yönelik suikastler

Örgütün emir komuta zinciri

Başkan: Veli Küçük, emekli Tuğgeneral. JİTEM'in kurucusu.

Başkanlık Divanı: Veli Küçük, Fikri Karadağ, Sevgi Erenerol, Sami Hoştan, Kemal Kerinçsiz, Erkut Ersoy.

1- Örgütlenme Bürosu: Başkan Fikri Karadağ, Görevi: Kurulacak derneklerle sokaktaki gençleri toparlayıp, gençleri örgüte kazandırmak.

2- Savunma ve Propaganda Bürosu: Başkan Kemal Kerinçsiz. Görevi: Örgütün legal kuruluşları ile medyada ve kamuoyunda propaganda yapıp mitingler düzenlemek.

3- Operasyon ve Lojistik Bürosu: Başkan Zekeriya Öztürk. Görevi: Örgüte silah ve mühimmat teminin yanı sıra tetikçi ve eylemci bulma, provakatif amaçlı eylemlerin plan ve alt yapısını hazırlama.

4- Finans Bürosu: Başkan Sami Hoştan. Görevi: Örgüte finans desteği sağlamak ve eylemler öncesinde naylon örgütler kurup onların adına eylemleri üstlenmek. 'Devlet' görüntüsü vererek mafya çetelerini bağlamak.

5- Din ve Cemaat İlişkileri Bürosu: Başkan Sevgi Erenerol.Görevi: Örgüt üyeleri içerisinde İslam adı altında değişik ama adı konmayan bir dinsel yapılanmaya gitmek ve örgüt elemanlarını İslami akımlardan uzak tutmak.

6- İstihbarat Bürosu: Başkan Erkut Ersoy. Görevi: Örgütün istihbarat akışını sağlamak ve örgütün MİT, JİTEM ve Emniyet İstihbarat'ın yanı sıra kolluk kuvvetlerine yakalanmaması için yöntemler geliştirmek.

Hablemitoğlu cinayetinde kilit isim Ertuğrul Yılmaz

Ergenekon Terör Örgütü'nün 1999'da kendini feshettiği ve 'Loca' adıyla yeniden örgütlendiği, bu örgütün de "Alman Haberalma Teşkilatı'na yaklaştığı ve maddi destek aldığı" kaydedildi. Örgütün Almanya ile bağlantılı gizli para kaynağının ise Almanya'da 2003 yılında öldürülen Ertuğrul Yılmaz olduğu belirtildi. Yılmaz'ın kaynağı belli olmayan büyük miktardaki parayı Türkiye'de kurduğu factoring şirketi ile akladığı kaydedildi.

Almanya bağlantısının 'Hablemitoğlu cinayeti'nin aydınlatılma,ında da önemli olduğu vurgulanırken, yazar Necip Hablemitoğlu ve İbrahim Çiftçi cinayetlerinin "örgütün dış bağlantılarının ortaya çıkarılması" için işlendiği kaydedildi. Hablemitoğlu'nun, Alman Vakıfları üzerine yaptığı inceleme nedeniyle, Veli Küçük'ün talimatıyla İbrahim Çiftçi tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. Tetikçi Çiftçi'nin savcılık ifadesinde, cinayeti işlediğini ve 2 milyon dolar aldığını itiraf ettiği; ancak daha sonra yine Küçük'ün emriyle Sami Hoştan tarafından bombalı saldırıda öldürtüldüğü kaydedildi. Çiftçi'ye verilen 2 milyon doları da Sami Hoştan'ın temin ettiği iddia edildi.

(Ertan Kılıç/Yenişafak)

Tutuklanan Veli Küçük'ün ajandasından 7 aşamalı bir darbe planı çıktı.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Mayıs 2020
P S Ç P C C P
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
.