Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Almanya haberleri > Türkiye Irak'ı İşgal Etmeyecek, Hedef Terör Örgütü


Türkiye Irak'ı İşgal Etmeyecek, Hedef Terör Örgütü
Tarih 07/11/2007 22:03 Yazar Onur Okuyanlar 1429
Print Pdf Email RSS

Cumhurbaşkanı Gül, 'Türkiye'nin Terörle Mücadelede Çok Kararlı Olduğunu Belirtirken 'Türkiye'nin Irak'ı İşgal Edeceği Yönündeki Haberlerin Doğru Olmadığını, Hedefin Terör Örgütü Olduğunu' Söyledi.

Resmi ziyaret için gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de basın toplantısı düzenleyen Gül, ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.Gül, "Terörle mücadelenin hedefi terördür. Türkiye bu konuda çok kararlıdır. Uluslararası işbirliği terörle mücadelede hayati derecede önemlidir çünkü burada bir gevşeme söz konusu olursa bundan terör örgütleri cesaret alır" dedi.


Türkiye'nin olası sınır ötesi opersyonunun kapsamıyla ilgili bazı haberleri leştiren Gül şunları vurguladı:

"Türkiye'nin hedefi terör örgütüdür. Bazen 'Türkiye Irak'ı işgal edecek' gibi haberler yayınlanıyor. Bunlar doğru değildir. Terör örgütü, Irak tarafından da, ABD tarafından da, AB tarafından da terör örgütü listesine alınan bir terör örgütüdür. Bununla mücadele etmek herkesin görevidir, vazifesidir."


Cumhurbaşkanı Gül, ABD ile Türkiye arasındaki terörle mücadeleki işbirliği hakkında da "Türkiye'nin ABD'den beklediği sadece istihbaratı paylaşmak değildir. Bunu Sayın Başbakanımız da ifade etti. Türkiye kendi inisiyatifiyle hareket eder" dedi.

-"301 TÜRKİYE'YE ÇOK ZARAR VERİYOR"

Gül, Avrupa Komisyonunun yayınladığı ilerleme raporunu da değerlendirdi. Türk Hükümeti ve Meclisin istenen değişiklikleri yapma iradesinde olduğunu kaydeden ABDullah Gül, 301. maddeyle ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Türkiye'de bunu değiştirmekle ilgili irade vardır. Bu iradeyi Mecliste de hükümette de görüyorum. Herhalde zaman yetmediği için bu değişiklikler gerçekleşmedi. Ancak bu değişirse raporda zikredildiği için değişiyor diye algılamamak gerekir."

Türkiye'de konuşma ve düşünceleri ifade etme yasağı bulunmadığını vurgulayan Gül, "Türkiye'ye karşı büyük bir haksızlık yapılıyor. Bu açıdan bunun değiştirilmesinin doğru olduğunu defalarca söylemiştim. Daha önce de sizlerle paylaştığım gibi 301. madde Türkiye'ye çok zarar veriyor ve imajını yıpratıyor" diye konuştu.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.