Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > > Mevlana Akademisi Kuruluyor


Mevlana Akademisi Kuruluyor
Tarih 19/12/2007 15:23 Yazar Onur Okuyanlar 947
Print Pdf Email RSS
Mevlana Akademisi KuruluyorKonya'da Seylçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Mevlana Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni, Önce Enstütü, Ardından da Akademiye Dönüştüreceklerini Söyledi.

Konya’da Seylçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Mevlana Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni, önce enstütü, ardından da akademiye dönüştüreceklerini söyledi.

Mevlana Araştırma ve Uygulama Merkezi yöneticileri, bugüne kadar ki faaliyetleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Rektörlük Senato Odası’ndaki toplantıya Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nuri Şimşekler, Merkez Yöntemi Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fevzi Günüç ve Doç. Dr. Yusuf Öz katıldı.


Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, üniversite olarak Mevlana’nın önemini bildiklerini ve bu konuda üzerlerine düşen görevi yaptıklarını belirterek, “2 yıl önce merkezimizi kurduk. Bu merkezi önce enstitüye, daha sonra akademiye dönüştürmeyi planlıyoruz. Kampus içerisinde Selçuklu mimarisiyle süslenmiş yeni bir merkez oluşturacağız. Bu merkezimizde Mevlana’yı sadece Türkiye’ye değil, bütün dünyaya anlatacağız. Tüm dünyaya hizmet eden bir danışmanlık haline getireceğiz” dedi.

Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nuri Şimşekler, 2 yılda 20 etkinlik düzenlediklerini söyledi. “Bütçesiz bir merkezle gönlümüzdeki Mevlana sevgisiyle Mevlana’yı anlattık” diyen Yrd. Doç. Dr. Şimşekler, Konya’ya gelen yerli ve yabancı bilimadamları ile Mevlana dostlarının Mevlana ile ilgili bilgilere tam anlamıyla ulaşamadığı söyledi. Yrd. Doç. Dr. Şimşekler, bu boşluğun doldurulması gerektiğini, kendilerine başvuran bütün insanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydetti. Mevlana’yı sadece 2007 yılında değil, 2008 ve daha sonrasında da anlatacaklarını vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Şimşekler, merkezin akademiye dönüşmesiyle çalışmalarının hızlandırılacağını belirtti. 5 saat önce.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.