Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > > ingilizlere agir suclama


ingilizlere agir suclama
Tarih 27/11/2007 03:05 Yazar Onur Okuyanlar 896
Print Pdf Email RSS
Afganistan'da 26 Eylül'de İngiliz askerlerinin 2 Danimarkalı askeri Taliban militanı sanarak öldürdüğü ileri sürüldü. Danimarka televizyonu TV2'deki haberde, ISAF bünyesinde görev yapan İngiliz askerlerinin Helmand'da 26 Eylül'de Taliban militanlarıyla karşılaştıklarını zannederek 6-8 füze attığı, ancak füze atılan yerin 14 Danimarkalı askerin mevz

İngiliz askerlerinin 1 saat kadar müttefiklerine ateş ettiklerini fark etmeden Danimarkalı

askerlere ateş ettiği belirtilen haberde, 22 yaşındaki Thorbjoern Ole Reese ile 24 yaşındaki Mikkel Keil Soerensen adındaki 2 Danimarkalı askerin öldüğü ifade edildi. Haberde ayrıca 2 Danimarkalı askerin de TV2'ye dost ateşine maruz kaldıklarını anlattığı kaydedildi.

Danimarka Genelkurmay Başkanlığı'nın 30 Eylülde bir açıklama yaparak Danimarkalı askerlerin ISAF askerlerinin ateşine kurban gittiklerini ima eden bir açıklamada bulunduğu hatırlatılırken, olayın ardından İngiliz ve Danimarka ordularının bir karma komisyon kurduğu, ancak komisyonun hala raporunu yayımlamadığı da belirtiliyor.Afganistan'da İngiliz askerlerinin 2 Danimarkalı askeri öldürdüğü iddia edildi.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.