Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Türkiye Suriye sınırında PKK ile değil IŞID ile savaşacak


Türkiye Suriye sınırında PKK ile değil IŞID ile savaşacak
Tarih 06/07/2015 14:43 Yazar Onur Okuyanlar 1849
Print Pdf Email RSS
Türkiye Suriye sınırında PKK ile değil IŞID ile savaşacak  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi.Türkiye Suriye sınırında PKK ile değil IŞID ile savaşacak

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi.

 

SINIRLARDAN GEÇİŞE İZİN YOK
Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları belirli aralıklarla konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor.

NAMLULAR IŞİD'E ÇEVRİLDİ
Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi. Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş durumda, İnsansız Hava Araçları (İHA), Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyerek ilgili birimleri aktarıyor.

Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız sınır hattında devriye geziyor. Öte yandan 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırında 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerler ile birlikte bölgede 65 bini aşkın asker görev yapıyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve Mardin illerinin Suriye sınırında bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları, zırhlı personel taşıyıcılarının görev yaptığı öğrenildi.

 

 

Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
ahmet
yorumlar Bu Türkiye mal ya...
30
Tem
Arama
 
.