Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Haberler > İnternet haberleri > Facebook haber bandı özelligi geliyor


Facebook haber bandı özelligi geliyor
Tarih 02/09/2012 16:02 Yazar Onur Okuyanlar 1347
Print Pdf Email RSS
Gün geçmiyor ki Facebook bir yenilikle daha karşımıza çıkmasın.

Geliştirdikleri bu band ile anlık haberler alabileceğiz.

Bu haberler eklediğimiz arkadaşlarımızın kimlerle arkadaş olduğunu ya da neler yaptığını gösterecek. Gelin hep beraber bu haber bandının ne işe yaradığına bakalım.
Haber bandı nedir?


Hesabınızın sağ tarafında yer alan haber bandı, tüm arkadaşlarınızın hareketlerini gerçek zamanlı görmenizi sağlar. Fareyi haber bandındaki bir haberin üzerine getirdiğinizde, haberin tamamını görebilir ve konuşmaya sıcağı sıcağına dahil olabilirsiniz. Haberler geldikçe haber bandı kendiliğinden güncellenir. Bu, size arkadaşlarınızın o anda neler yaptığını görmenizi sağlar.


Haber bandında ne tür haberler çıkar?


Haber bandında durum güncellemeleri, arkadaşlıklar, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, beğenmeler ve yorumlar gibi canlı haberler çıkar. Tüm bunları Facebook'ta diğer yerlerde de görebilirsiniz. Haber bandı sadece bir şeyi gerçekleşir gerçekleşmez görmenizi sağlar.

Haber bandını kapatabilir, gizleyebilir, yeniden boyutlandırabilir veya yerini değiştirebilir miyim?
Haber bandını kapatamazsınız, ancak sohbetin üzerine geldiğinde haber bandı ile sohbet arasındaki yatay çubuğu kaydırarak küçültebilirsiniz. Haber bandını gizlemek ve sohbet listenizi büyütmek için çubuğu yukarı kaydırın.

Haber bandını büyütmek ve sohbeti gizlemek için çubuğu aşağı kaydırın.
Haber bandı sohbetin üzerinde değilse, boyutunu ayarlayamazsınız. Ekran boyutunuza bağlı olarak, kenar çubuğunu açıp kapatarak bir haber bandı görünümünden diğerine geçebilirsiniz. Sohbetinizin altındaki sol attaki simgesine basarak kenar çubuğunuzu gizleyin.


Haber bandında ne göreceğimi kontrol edebilir miyim?
Haber bandında gördüğünüz bir haberi gizlemek için:


    Haber bandında habere tıklayın
    Sağ üst köşedeki menüsüne tıklayın
    Haberi gizle yi seçin


Haber Kaynağınızda ne göreceğinizi kontrol etmek için kullandığınız gizleme ve abonelikten çıkma ayarları, haber bandında çıkan haberleri de etkiler. Örneğin, aboneliğinden çıkarak birisini Haber Kaynağınızda gizlediyseniz, bu kişinin haberleri haber bandında da çıkmayacaktır. Buna önceden gizlemiş oldunuz kişiler dahildir.

Bazen birinin aboneliğinden tamamen çıkmak yerine Haber Kaynağınızda Sadece Önemli güncellemelerini veya Çoğu Güncellemelerini görmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda, haber bandında bu kişiden Haber Kaynağınızda olduğunda daha fazla haber çıkacaktır.

Haber bandında bir sorun yaşıyorsanız, lütfen hatayı buradan bize iletin.
Oyun ve uygulamaları kullanırken çıkan haber bandıyla ana sayfam ve profilimde (zaman tünelimde) gözüken haber bandı arasında ne fark vardır?

Bir oyun oynuyorsanız, haber bandı oynadığınız oyunlarla ilgili haberlere odaklanacaktır. Bir oyun oynamıyor veya bir uygulamayı kullanmıyorsanız, haber bandı sadece oyun ve uygulama haberlerini değil, her tür haberi gösterecektir.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Aralık 2019
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 
.