Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > > CHP'den takoza yanit


CHP'den takoza yanit
Tarih 22/11/2007 14:33 Yazar Onur Okuyanlar 962
Print Pdf Email RSS
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakanlık koltuğuna oturmasını CHP'ye borçlu olduğunu savunarak, ''Kendi yakın tarihini dahi bilmeyen bir kişinin cehaleti üzerine ancak bu kadar söylenebilir'' dedi. Kılıçdaroğ


Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Herkesin sosyal güvence altında doğmasını hedefleyen bir yasa, CHP tarafından engellendi. Bunun halkçılıkla alakası yok. Bunlar halkçı olamaz. Bunl

ar, ülkede kaymak takımıyla birlikte yürüyenler'' şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan'ın ''nakaratı'' çok sevdiğini, aynı şeyleri yineleyerek, yeni bir şey söylediğini sandığını savunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, ''Hangi CHP'li, hangi kaymak takımının yanında yer aldı?'' diye sordu. 

''KASIMPAŞALI DOĞRULUĞU''

''Eğer Sayın Başbakan, bu soruya çıkıp, Kasımpaşalı doğruluğu, yiğitliğiyle cevap veriyorsa kendisini kutlayacağız. Çıkıp 'CHP, bunu Anayasa Mahkemesine götürdüğü için emeklilere milli gelir artışından pay vermek zorunda kaldık, emeklilerden özür diliyoruz' demesi ve CHP'yi, bu ülkede sosyal adalete katkı verdiği için kutlaması lazım. Bu yasada, kayıtdışıyı önlemek için hangi önlem getirdiniz?

5 milyon insanın kayıtdışı çalıştığı bir ortamda, hangi ciddi sosyal güvenlik reformu yapıyorsunuz? Sadece halkı biraz daha yolmak için, finans dengelerini sağlamak için, faturayı gariban yurttaşa çıkarıyorsunuz. Sayın Başbakan, CHP'nin takoz olduğunu söylüyor, 'bunların dikili ağacı yok' diyor. Eğer Sayın Başbakan, bugün Başbakan olarak o koltukta oturuyorsa, unutmasın ki onu CHP'ye borçludur. Kendi yakın tarihini dahi bilmeyen bir kişinin cehaleti üzerine ancak bu kadar söylenebilir.''Erdoğan CHP'ye 'takoz' dedi. CHP'li Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.
 
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama