Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM KODU
>  Anasayfa > Haberler > Türkiye haberleri > Erdoğan'ın PKK'ya yönelik 'silahları bırakma' çağrısı muhafeletin dilinde


Erdoğan'ın PKK'ya yönelik 'silahları bırakma' çağrısı muhafeletin dilinde
Tarih 22/11/2007 14:27 Yazar Onur Okuyanlar 1243
Print Pdf Email RSS
Erdoğan'ın PKK’ya yönelik ‘silahları bırakma’ çağrısı muhafeletin dilinde.. Yeni dönemde terör örgütü ile masaya mı oturulacak? Devletin zirvesinde uyum olduğu açık.. Söylem birliği var aslında.. Askerin yeni açılıma itirazı da gelmedi.

Söylem birliği var aslında.. Askerin yeni açılıma itirazı da gelmedi. Bu da yeni planın organize bir adımın parçası olduğunu gösteriyor. Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar, hükümetin 4 aşamalı planını açıkladı. İşte hükümetin terörle mücadele pr

ojesi 

1. Askeri/polisiye tedbirler 2. Diplomasi. 3. Siyasi adımlar. 4. Sosyo-ekonomik politikalar

Askeri ve diplomatik adımlar zaten atıldı.. Merak edilen de siyasi ve sosyo eknomik politikalardı. Bu açılım hükümetin DTP'nin dümen suyuna gittiği eleştirilerini de boşa çıkarıyor. Star yazarı o açılımlardan ayrıntılar verdi:

"Hükümet KÖYDES, BELDES gibi yatırım projeleri, eğitim ve sağlık yardımlarıyla bölgenin sosyo-ekonomik yapısını güçlendirmek için son 5 yıldır yürüttüğü projeleri, önümüzdeki dönemde de arttırarak devam ettirmeyi planlıyor.

Bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması, özgürlük alanlarının genişletilmesine yönelik atılan adamların bundan sonra geliştirilerek devamı için de hükümete büyük görevler düşüyor. Sıkıyönetim, OHAL gibi yollar sadece sorunu büyütür.

Bu projelerin başarıya ulaşmasının temel şartı, silahların susması ve akan kanın durmasıdır. Sebebi çok açık; Gıcırdatılan dişlerle barış türküsü söylenmez. "Herkes yazdı çizdi. Ortada yeni bir plan konuşuluyor. Ayrıntıları belli oldu.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
 
.