Üyelik Girişi eğer ilk gelişiniz ise, Üye Olunuz!
Selam5 %100 ücretsiz arkadaşlık sitesi
REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD
>  Anasayfa > Haberler > İlginç haberler > Türkiyede ücretsiz evlilik okulu açıldı 'mutlu evliliğin sırlarını paylaşmak'


Türkiyede ücretsiz evlilik okulu açıldı 'mutlu evliliğin sırlarını paylaşmak'
Tarih 02/09/2011 17:23 Yazar Onur Okuyanlar 1424
Print Pdf Email RSS
Türkiyede ücretsiz evlilik okulu açıldı 'mutlu evliliğin sırlarını paylaşmak' Bir ücretsiz evlilik okulu eksikti..

Mamak Belediye Başkanlığı Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği işbirliğiyle "Mutlu evliliğin sırlarını paylaşmak" için ücretsiz Evlilik Okulu açıyor.

Mamak Kültür Merkezi (MKM) içerisinde 19 Nisan’da hizmete girecek Evlilik Okulu için ilk etapta 25 kişi başvurdu.Bir ücretsiz evlilik okulu eksikti..

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül evlilik hazırlığı yapan gençleri ve evli olan çiftleri okula beklediklerini söyledi.

Aile yapısının sağlam temeller üzerine kurulması ve toplumdaki aile yapısının bozulmaması için hizmete açılacak Evlilik Okulu için kayıtların Mamak Kültür Merkezi’nde başladığını bildiren Akgül şunları kaydetti.

"Ücretsiz olan Evlilik Okulu’na kayıt yaptırmak isteyenlerin MKM’ye şahsen gelerek başvuru formlarını doldurmaları gerekiyor. Sevgi dolu ve mutlu bir evliliğin sırlarının paylaşılacağı Evlilik Okulu 19 Nisan’da başlayıp 28 Mayıs’ta sona erecek. Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri saat 14.00-17.00 arası katılımcılara NLP Uzmanı Rabia Zencirkıran araştırmacı yazar Aliye Satılmışoğlu eğitimci Gülay Onat eğitim danışmanı Fethiye Boynueğri tarafından yaklaşık 50 saat ders verilecek. Derslerde ’evlilikte sağlıklı iletişim’ ’eşlerin birbirini tanıması’ ’aile içi iletişim’ ’erkek ve kadın gözüyle evlilik ve sağlıklı birey’ konuları işlenecek. Kurs bitiminde katılımcılara sertifika verilecek."

"TOPLUMSAL BİLİNÇ OLUŞTURMAK"
Gelecek kuşakların sağlam temeller üzerinde yükselmesi için evlilik kurumunun önemini vurgulayan Akgül bir çok kişinin aile kurmaya hiç hazırlanmadan bilgi eksikliği giderilmeden evlilik gibi çok önemli ve uzun bir maratona hazırlıksız katılmasının sorunları beraberinde getirdiğini bildirdi.
Evlilik Okulu’nu gençlerin bu bilgi eksikliğini gidermek toplumsal bilinç oluşturmak mutlu ve sevgi dolu bir aile yaşamı için yapılması gerekenleri paylaşmak için planladıklarını belirten Akgül okulun evli çiftlere de rehber olacağını söyledi.

Okulda "Büyük mutlulukların aile içinde yaşanan küçük mutluluklarda gizli olduğu" gerçeğini hatırlatmaya çalışacaklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Akgül "Bakış açımızı değerlerimiz ile aynı doğruluk ekseninde buluşturup yarınlarımıza daha güvenle bakabilmek için herkesi Evlilik Okulumuza bekliyoruz" dedi.
Google'da sayfamıza destek olmak için (G+1) tuşuna basınız.


Tags - Face Twi
Yorum Yok, İlk Yorum Ekleyen Siz olun!
Arama
Takvim
Mayıs 2020
P S Ç P C C P
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
.